A legmagasabb eladási árat Gulácsy Lajos egyik főműve, a Vízió érte el 48 millió forinttal. Ezt követte Rippl-Rónai József kedvelt kukoricás korszakából származó, Aratók című képe 45,6 millió forinttal. Szinyei Merse Pál müncheni korszakának most felfedezett túlélője, a Facsoport mezőn című alkotás 36 millió forintért, Egry József Vitorlaigazítója pedig 24 millióért kelt el.
Aba-Novák Vilmos több mint ötven évig lappangó Almaszedő gyerekek című festménye 15,6 millió forintért ment. Hincz Gyula titkos szerelmi viszonyából származó nagy méretű festménye szintén népszerű volt, végül 6,6 millió forintért adták el. Az árverés jótékonysági tétele is egy Hincz-alkotás volt, a festmény bevételét, 480 ezer forintot a BÁV a Messzehangzó Tehetségek Alapítvány támogatására ajánlotta fel.
A műtárgykollekció érdekessége egy vadászkürt volt, amelyet Kállay Gergely alispánnak készített a kor leghíresebb rézmetszője és egyben leghírhedtebb pénzhamisítója, Horogh Dávid, épp börtönbüntetése közben. Az alkotás 960 ezer forintért került új gyűjteménybe. Különleges szecessziós üveganyag gyűlt össze, a Gallé, Daum és Tiffany vázák közül számos darab többszörös áron, egymillió forint fölött kelt el. A Zsolnay kerámiák között a szecessziós darabok voltak a legnépszerűbbek, a legmagasabb eladási árat mégis egy japán fametszetek ihlette grés virágtartó érte el 2,4 millióval.
Az árverés legnagyobb licitharca három Buddha-szobor körül alakult ki, ezek közül egy Maitréja 2 milliót ért. Az aukció szenzációjának számító Esterházy-párbajkardok 2,6 millióért cseréltek gazdát. Az ékszernapon a legmagasabb eladási ára egy 2 karátos briliánssal díszített gyűrűnek lett, jutalékkal együtt 4,1 millió forintot ért el. Népszerűek voltak a drágaköves nyakékek is, egy összesen 8,5 karátnyi, 87 briliánssal ékített modern darabnak 3,1 millióért örülhetett új tulajdonosa. A gyöngy ékszerek iránt érezhetően nőtt az érdeklődés, egy nagy méretű és kifogástalan színárnyalatú tahiti gyöngysor 1,4 millió forintért kelt el.
Az asztali ezüstök között sokan licitáltak két kínai ötvösremekre: egy sárkányokkal díszített ezüst shaker több mint ötszörös áron, 780 ezer forintért, egy asztali teafőző pedig négyszeres áron, 960 ezer forintért talált gazdára. Az ezüst műtárgyak közül a legmagasabb eladási árat egy lőcsei empire boroskanna érte el, 1,56 millió forinttal. A téli aukciós szezonban még kétszer jelentkezik a BÁV, december 4–5-én, a karácsonyi aukción ékszerekre és műtárgyakra, december 19-én pedig kortárs festményekre lehet majd licitálni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.