A Külgazdasági és Külügyminisztérium együttműködésével, valamint a Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásával megvalósuló esemény lehetőséget kínál Magyarország, a térség, valamint az Európai Unió innovációs lehetőségeinek újragondolására – hangsúlyozták a közleményben. A think.BDPST stratégiai innovációs fórum a régió fejlődése mellett az üzleti, kormányzati és civil szféra együttműködését is erősíti – tették hozzá.
A közlemény idézi Antall-Horváth Veronikát, a tudásközpont igazgatóhelyettesét, aki szerint
a járműgyártás és a szállítmányozás új technológiái gazdasági lehetőséget jelent a visegrádi országok számára. Az innovációs konferencia megrendezését azzal indokolta, hogy a térség államainak együttműködése versenyelőnyt biztosíthat a globális versenyben.
Dél-Korea részvételét Varju Krisztina Dóra, a magyar V4 elnökség miniszteri biztosa jelentette be, hangsúlyozva, hogy a távol-keleti állammal nemcsak Magyarország, hanem a V4-ek is széleskörűen működnek együtt. Rámutatott:
Dél-Korea támogatja a Nemzetközi Visegrádi Alap munkáját, megosztja a kutatás-fejlesztés terén szerzett tudását, a visegrádi országok pedig a politikai és piacgazdasági átmenet tapasztalataival segítik a koreai partnereket.
A think.BDPST konferencián előadást tart többek között Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Cséfalvay Zoltán, Magyarország OECD melletti Állandó Képviseletének vezetője, Magyarország OECD- és UNESCO-nagykövete, Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, Jacob Cohen, a NASA Amnes kutatóközpont vezető kutatója, és David Winickoff, az OECD bio-, nano- és konvergencia-technológiákkal foglalkozó munkacsoportjának titkára – ismertetik a közleményben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.