A kör alakú, briliáns módjára csiszolt egyik fehér gyémánt 51,71, míg oválisra csiszolt társa 50,39 karátos. Az aukciósház szerint a Botswanából származó két drágakő a valaha aukcióra került fehér gyémántok legnagyobbjai közé tartozik.
Az első, briliáns módjára csiszolt kő 7,8-9 millió svájci frankért (2-2,4 milliárd forint), az ovális 7-7,6 millióért cserélhet gazdát az árverésen.
A genfi licit másik sztárja a Farnese Blue nevű gyémánt lesz, amelyet az európai uralkodói családok birtokában töltött mintegy 300 év után most először árvereznek el.
A 6,1 karátos, sötét szürkés-kékes drágakő az indiai Golconda bányákból származik és szakértői becslések szerint a 3,5-5 millió svájci frankos leütési árat is elérheti a május 15-i liciten.
A kő első tulajdonosa Farnese Erzsébet, Párma hercegének lánya volt, aki V. Fülöp spanyol királlyal kötött házassága alkalmából kapta 1715-ben.
A csepp alakú gyémánt több mint hét nemzedéken át öröklődött, és mivel Erzsébet és Fülöp leszármazottai különböző európai családokba házasodtak be, a drágakő Spanyolországból Franciaországba, majd Olaszországba és Ausztriába került.
Mindezidáig egy királyi ékszerdobozban rejtőzött. Leszámítva a közeli rokonokat és természetesen a királyi ékszerészeket, senki sem tudott a létezéséről
- közölte az aukciósház.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.