A csoportkör 48 találkozója során 2,54 találat született mérkőzésenként, míg a legjobb 16 között lejátszott nyolc meccsen átlagosan pontosan három gól esett. Így a gólátlag 2,61-re emelkedett, amely már csak hat századdal marad el a 2014-es vb-től. Ugyanakkor a mostani szám jobb, mint a 2002-es, a 2006-os és 2010-es világbajnokságé.
A 11 város 12 stadionjában eddig 2 576 584 néző tekintette meg az összecsapásokat, ami 46 010-es átlagot jelent. Utóbbi szám is emelkedett a kieséses szakaszban, de így is
elmarad az elmúlt három vb nézőszámától, ami elsősorban a létesítmények befogadóképességével magyarázható.
A nemzetközi szövetség (FIFA) szerdán azt is közölte a kimutatásában, hogy a hetedik, Szentpéterváron rendezett nyolcaddöntőn az eddigi 21 világbajnokság összesítve átlépte a 40 milliós nézőszámot.
Az már biztos, hogy európai vagy dél-amerikai győztese lesz a vb-nek, ahogy eddig mindig, ugyanis előbbi kontinenst hat, utóbbit két csapat képviseli a negyeddöntőben. Ilyen elosztás 1998-ban és 2006-ban fordult elő, négy éve pedig négy európai gárdára három dél- és egy közép-amerikai jutott. A legjobb 16 között először fordult elő, hogy három párharc is 11-esekkel dőlt el.
A legtöbb gólt továbbra is Belgium szerezte tizenkettővel, azaz mérkőzésenként háromszor volt eredményes, s mivel Uruguay 2-1-re nyert Portugália ellen, így már nincs olyan csapat, amely nem kapott gólt.
Egyet az „urukon” kívül Brazília engedett az ellenfeleinek. Érdekesség, hogy a csoportkörben százszázalékos három gárda, Uruguay, Belgium és Horvátország mindegyike továbbjutott, de utóbbi 11-esekkel, így már nem tekinthető „hibátlannak”.
Az 56 meccsen összesen 28 büntetőt ítéltek a játékvezetők, s ennek éppen 75 százalékát, azaz 21-at értékesítettek, a nyolcaddöntőkben ugyanez volt az arány négyből hárommal.
Kiugróan magas az öngólok száma, mostanáig tíz született, a nyolcaddöntők során egy.
Ugyanakkor a korábbi tornákhoz képest jóval kevesebb a piros lap, eddig mindössze négy futballistát állítottak ki, az elmúlt nyolc meccsen pedig egyet. Az elmúlt öt vb-n mindig legalább tíz játékos kapott piros lapot, ebből négy esetben pedig 17 felett volt a kiállítások száma.
Ami érdekességként még kiemelhető, hogy a második félidőben sokkal több gól születik: míg az első 45 percben 54-szer, addig a másodikban 92-szer rezdültek meg a hálók. A szünetben még 22 meccsen volt 0-0 az állás, de lefújáskor már csak egyetlen egyen. A hosszabbításokban is sok találat esik, az első játékrész ráadásában ugyan csak három, de a másodikéban 19.
Az oroszországi világbajnokság péntektől a negyeddöntőkkel folytatódik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.