Az európai kórházak konszolidációja, az elmúlt öt évben vált szignifikánssá, mivel a magánegészségügy szükségleti oldalán évente 20 százalékos növekedést jelent meg
–mondta Végh Attila az Európa-szerte 260 kórházat és rendelőintézetet üzemeltető Capio AB elnök-vezérigazgatója a Portfolió magánegészségügyi konferenciáján.
A kórházak hálózatosodásával például Franciaországban és a Skandináv magánszolgáltatóknál 20-25 százalékkal olcsóbban cserélnek egy csípőprotézist, mint az állami egészségügyben.
Sok országban a magánegészségügy ellensége az államilag finanszírozott ellátórendszernek, többek között még Skandináviában is így van
– tette hozzá Végh Attila.
Hozzátette: a Capio 80 százalékban állami beteget lát el, a beteg sokszor nem is tudja, hogy magánszolgáltatónál jár.
Jellemző, hogy az állami finanszírozók próbálják lefaragni a GDP arányos költéseket, az embereknek pedig tudomásul kell venni, hogy egyre mélyebben a zsebükbe kell nyúlni ahhoz, hogy jó egészségügyet vehessenek igénybe.
Kiemelte, nem csak magyar, hanem
kelet-európai sajtosság a komoly szakemberhiány, az infrastruktúra tekintetében pedig hatalmas lemaradások vannak.
Jellemzően a kórházak centralizására van szükség, példaként említette, hogy Lengyelországban még mindig ezer kórház működik, ezek a kórházak deficitet termelnek és a korrupció is jelen van. Nyugat-Európa már elkezdte centralizálni az egészségügyi ellátását, a legnagyobb magánkórházlánc a Hellios csoport már 180 kórházat üzemeltet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.