BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Sikeres volt a Paripa-program első éve

Egyetemi oktató, diák és informatikai cég együttműködéséből született az az ösztöndíjprogram, amelyet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hálózati rendszerek és szolgáltatások tanszéke indított Paripa program (Partnerségben az iparral – hallgatói képzési és ösztöndíjprogram) néven – közölték a szervezetek.

A Paripa-program első éve sikeres volt, 6 céges partner 13 kutatás-fejlesztési témáján dolgoznak közösen, amelyhez a második évben csatlakozott újabb 15 téma. Az együttműködő cégek száma 6-ról 9-re nőtt, köztük az ország legnagyobb informatikai és távközlési cégei is megtalálhatók, illetve a tervek szerint hamarosan bevonnak innovatív magyar kis- és közepes vállalkozásokat is.

Fotó: Shutterstock

A tájékoztatás szerint a tanszék oktatói több kutatás-fejlesztési projektnél kaptak olyan visszajelzést a céges partnerektől, hogy az egyetemnek alkalmazkodnia kellene a gyorsan változó digitális világhoz és munkaerőpiachoz. Ez az igény hívta életre a programot, amelyhez az idén a DXC Technology cég is csatlakozott, amelynek révén AI chatbotot fejlesztenek a programban résztvevő egyetemi hallgatók aktív közreműködésével.

A chatbotok az egyes webáruházak, szolgáltatók, online felületek felugró chatablakai, ahol azonnali üzenetben lehet kérdezni az ügyintézőtől. Az önmagát fejlesztő AI chatbot mindezt emberi erőforrás nélkül végzi, így az ügyfelek robottal, mesterséges intelligenciával kommunikálnak.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.