A JOGpontok további működtetését a Széchenyi 2020 programban a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (Ginop) finanszírozza közel 2,4 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás felhasználásával.
A jogsegélyhálózatot – a szervezet 2016-os elindulásához hasonlóan – a Munkástanácsok Országos Szövetsége (MOSZ), az Áfeosz-Coop Szövetség, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, a Magyar Iparszövetség, az Ipartestületek Országos Szövetsége és a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége működteti konzorciumi formában.
A 2019 és 2021-es időszakban a konzorciumi tagok sorába lépett a Liga Szakszervezetek is. A szervezet az ország hat fejlődő régióját (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl, Dél-Dunántúl) fedi le.
A munkaerőpiaci jogsegélyszolgálat a korábbiakhoz hasonlóan anonim módon vehető igénybe telefonon, e-mailen keresztül, illetve személyesen valamelyik JOGpontba ellátogatva, valamint idén ősszel már chaten keresztül is elérhető lesz. Emellett a JOGpontokat működtető konzorciumi tagok egy olyan országos egyeztetési, békéltetési, közvetítői, tanácsadási és döntőbírói szolgáltatási hálózat kialakítására törekszenek, amely segít a kollektív szintű munkaügyi érdekviták rendezésében és megelőzésében.
Felidézték, a JOGpontok több mint egy évtizede indultak, a Ginopban elnyert vissza nem térítendő európai uniós forrásnak köszönhetően.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.