A Kercsi-szorosban történt incidens miatt Ukrajna április közepén panaszolta be Oroszországot a bíróságon: a nemzetközi jog megsértésével vádolta meg. Oroszország nem vett részt a hamburgi perben, mert úgy véli, hogy katonai tevékenységei nem tartoznak a Nemzetközi Tengerjogi Bíróság hatáskörébe.
Kijev egy másik eljárást is kezdeményezett akkor Oroszország ellen: a hágai nemzetközi döntőbírósággal mondtatná ki, hogy Oroszország biztosítsa az akadálytalan hajózást a Krím félsziget környéki vizeken.
Az Ukrajnától 2014-ben elcsatolt Krím partjaitól nem messze 2018. november 25-én az orosz parti őrség tüzet nyitott három, a Kercsi-szoros felé haladó és a megállást parancsoló felszólításra nem reagáló kisebb ukrán hadihajóra. Később le is foglalta a hajókat. Az elfogott legénység tagjai ellen Moszkva tiltott határátlépés címén eljárást indított.
A Fekete-tengert és az Azovi-tengert összekötő szorosban történt incidens miatt az Egyesült Államok és az Európai Unió szankciókat szabott ki több orosz tisztségviselőre.
Oroszország és Ukrajna között a Krím félsziget orosz annektálása óta feszült a viszony.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.