Az évtized elejéhez, 2010-hez képest 7,6 százalékkal 34 százalékra emelkedett Magyarországon a felsőfokú végzettséggel rendelkezők száma, így teljesítettük az Európa 2020 stratégiai program keretében tett vállalásunkat. A diplomások aránya tekintetében azonban az Európai Unió huszonnyolc tagállamához képest még mindig 7 százalékos a lemaradásunk – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataiból.
A jelentés szerint uniós összehasonlításban kettősség jellemző a 25–64 éves korosztály iskolai végzettségére Magyarországon.
Az alapfokú végzettségűek aránya 6,8 százalékponttal az uniós átlag alatti, a felsőfokú végzettséggel rendelkezők aránya 7,2 százalékponttal marad el az EU huszonnyolc tagországának átlagától, ugyanakkor a többi visegrádi országhoz (Csehország, Lengyelország, Szlovákia) viszonyítva Magyarországon a legmagasabb, 15 százalékos az alacsony végzettségűek aránya, de a középfokú végzettségűek 60 százalékos aránya is a legmagasabbak közé sorolható a V4-ek között.
A visegrádi országok közül Lengyelországban és Szlovákiában magasabb, 46, illetve 38 százalékos a diplomások aránya, Csehországban Magyarországgal azonos arányban élnek felsőfokú végzettségűek. Uniós összehasonlításban a felsőfokú végzettséggel rendelkezők száma
is meghaladja a 40 százalékot.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.