„A görög zászló alatt közlekedő hajó július 15-én kötött ki Venezuelában, ahol három napig tartózkodott, majd Szingapúr felé vette útját az Atlanti-óceánon keresztül, hogy Dél-Afrikába jusson. Az olaj ezen az útvonalon keresztül kerülhetett a vízbe” – áll a szövetségi rendőrség feljegyzésében. Eszerint az olaj július 28-29-én kerülhetett a vízbe, mintegy 700 kilométerre a brazil partoktól, és a görög zászló alatt közlekedő hajó volt az egyetlen, amely ezen a területen keresztül hajózott.
A szövetségi rendőrség beszámolt arról is, hogy razziákat tartott pénteken Rio de Janeiróban a görög zászló alatt közlekedő hajóhoz köthető cég irodáiban, de nem szolgált részletekkel e műveletekkel kapcsolatban.
A brazil hatóságok korábban megállapították, hogy az olaj jellegzetességei alapján Venezuelából származott, Jair Bolsonaro brazil elnök kormányzata pedig magyarázatokat kért Venezuelától.
A Brazília egyik leglátogatottabb tengerpartjának tisztításáért felelősök becslései szerint
eddig több mint 1000 tonna nyersolajat vontak ki a vízből.
Az olajfoltok 283 strandnál jelentek meg az északkeleti régió kilenc államának 98 települése közül.
A hatóságok szerint legalább 109 állatot érintett az olajszennyezés, közülük 28-at sikerült megmenteni, a maradék viszont – többségében tengeri teknős – elpusztult.
A kormány kései reagálása bírálatok özönét váltotta ki Bolsonaro környezetvédelmi politikájával szemben, amely már így is bírálatok alá került a néhány hónappal ezelőtti amazonasi erdőtüzek miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.