Az elmúlt tíz év tendenciájához hasonlóan továbbra is csökken az álláskeresők aránya hazánkban. A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) adatai szerint tavaly decemberben összesen 234,9 ezren kerestek munkát, 7 ezerrel (2,9 százalékkal) kevesebben, mint 2018 azonos időszakában.
Az álláskeresők többségét a nők tették ki:
ők összesen 121,4 ezren voltak, a férfiak pedig 113,5 ezren. Éves viszonylatban a regisztrált álláskereső férfiak száma 2,1 százalékkal, a nőké 3,6 százalékkal csökkent.
A nyilvántartott álláskeresők aránya a gazdaságilag aktív népességhez viszonyítva 5,1, a munkavállalási korú népességhez mért relatív ráta pedig 3,5 százalékos értéket mutatott.
Az álláskeresők csoportján belül a legfeljebb általános iskolát végzettek aránya 42,8 százalékot tett ki, számuk 100,5 ezer volt.
Középfokú iskolai végzettséggel 119,5 ezren (50,9 százalék), felsőfokú végzettséggel 14,8 ezren (6,3 százalék) kerestek munkát tavaly decemberben. A pályakezdők száma elérte a 19,2 ezret, arányuk az összes álláskereső között 8,2 százalék volt. A legtöbb pályakezdő fiatalt Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében tartotta nyilván az NFSZ.
A tartósan, tehát egy évet meghaladóan nyilvántartásban szereplő álláskeresők számában 0,7 százalékos csökkenés mutatkozott az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A 65,8 ezer tartósan munkanélküli az összes álláskeresőhöz viszonyítva 28 százalékos arányt mutatott tavaly decemberben. A 25 éven aluli korosztályba 31,7 ezer álláskereső tartozott, az 55 évesek és a felettiek számát 60,4 ezerre mérték. Az előbbiek 13,5 százalékot, az utóbbiak 25,7 százalékot képviseltek az álláskeresők között.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.