Budapesten 430 ezer vendégéjszakát, a teljes vendégforgalom 5-6 százalékát adták tavaly január és november között a kínai turisták, akiknek a többsége csoportosan, több európai országot érintő körutazásra befizetve érkezik meg Budapestre
– összegezte kérdésünkre a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke, Flesch Tamás a koronavírus által potenciálisan érintett piac nagyságát. Magyarország és a közép-európai régió egyik legnagyobb kínai beutaztató társasága, az EETS igazgatója, Lázár Judit a Világgazdaságnak elmondta: egyelőre 20 százalékos lemondásnál tartanak a következő, nagyjából két hétre, ami magyar viszonylatban körülbelül háromszáz kínai utas elmaradását jelenti.
Lázár Judit, aki a Magyar Beutaztatók Szövetségének elnöke is, kiemelte, hogy a kínai turizmusban érdekelt magyar partnerek mindegyike részéről fokozott rugalmasságot tapasztalnak, és a vendégfogadók is a helyzet mielőbbi rendeződésében érdekeltek.
A Budapest Airport folyamatosan kapcsolatban van a légitársaságok regionális irodáival, de a koronavírussal kapcsolatos légitársasági intézkedésekről egyelőre nem kaptak tájékoztatást
– közölte a Világgazdasággal a Liszt Ferenc repülőteret üzemeltető társaság. Arról, hogy az elmúlt napokban bejelentett és megnyitott új, közvetlen kínai destinációk esetében az utazási korlátozások miatt esetleg módosítani kell a járatokat üzemeltető légitársaságok és a Budapest Airport közötti szerződéseket.
Minden magyar kórház felkészült az új koronavírusos betegek fogadására – jelentette ki Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere. A betegek elkülönítésére a budapesti Szent László Kórházat jelölték ki.
Magyarországon jelenleg új koronavírusos beteg nincs, de nem zárható ki a behurcolás
– erről Müller Cecília tiszti főorvos beszélt. Kifejezetten a koronavírus ellen még nincs védőoltás, de számos kutatás zajlik. Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet osztályvezető főorvosa elmondta:
ennek a koronavírusnak – a korábbiakkal összehasonlítva – jóval alacsonyabb, 1-2 százalék a halálozási rátája.
Szijjártó Péter külgazdaság és külügyminiszter a Világgazdaságnak elmondta, nyolc magyar állampolgárról tudnak, akik Hupej tartomány területén tartózkodik, velük felvették a kapcsolatot. Heten kérték a külügyminisztérium segítségét, hogy a lezárt tartományt elhagyhassák. „Franciaországtól szóbeli ígéretet kaptunk, hogy amint megadják nekik a berepülési engedélyt, akkor a magyar állampolgárok kiutaztatásában is segítenek” – nyilatkozta.
A teljes cikk a Világgazdaság szerdai számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.