Az első év sikere után idén kétszer annyi magyar fiatal utazik az Egyesült Államokba nyári munkára a Meló-Diák Hálózat és a Camp America közös szervezésében.
A programra jelentkező munkavállalókat 2020-ban már saját J1-es napokon fogadják az Amerikai Nagykövetség vízum osztályán, jelentősen megkönnyítve a kiutazással járó adminisztrációt- olvasható a Meló-Diák Hálózat közleményében.
Az USA-ban hatalmas népszerűségnek örvendő táborok június 1.-25. kezdődnek, és augusztus 15.-25. között érnek véget. Erre az időszakra életkortól és a munka jellegétől függő összegű zsebpénz jár.
A „pocket money” összegek emelkedtek a tavalyihoz képest, idén
Akinek kedve és ideje van, hosszabbíthat –
egy-egy plusz hétért plusz 200 dollárt fizetnek.
A programra 2020. március 20-ig kedvezménnyel 439 euró a jelentkezési díj. Ebben benne van a retúr repülőjegy ára, a teljes útra szóló biztosítás, valamint a táborban a szállás és a napi háromszori étkezés.
A megnövekedett résztvevőszámnak és a megbízható szervezésnek köszönhetően az Amerikai Nagykövetség ebben az évben már külön J1-es vízumnapokat biztosít a szervezőknek, amikor csak a camp programra jelentkezők vízuminterjúival foglalkoznak.
A táborokban kétfajta munkát lehet végezni: a J1 / summer work and travel vízummal support staff, azaz kisegítő pozíciókban lehet dolgozni (konyhai munka, takarító vagy karbantartó munka).
Erre a munkára csak nappalis egyetemisták vagy főiskolások jelentkezhetnek.
A J1 / camp counselor vízummal gyerekfelügyelői feladatkört láthatnak el a jelentkezők. Ehhez a munkakörhöz nem kötelező a hallgatói jogviszony. Meló-Diáknak erre a programjára szívesen látnak például diplomás fiatalokat is, például tanárokat, tanítókat, óvónőket, pedagógiai asszisztenseket, konduktorokat, edzőket.
A programra jelentkező
18. életévüket már betöltött magyar fiatalok minimum kilenc hétre kapnak munkavállalási lehetőséget
az Egyesült Államok különböző gyermektáboraiban.
Az 1990-es évek eleje óta több mint huszonkétezer vállalkozó kedvű, az amerikai kultúrát megismerni vágyó fiatal dolgozott egy vagy akár több nyár erejéig az Egyesült Államokban működő mintegy négyezer tábor valamelyikében. A fiatalokat, a pénzkeresés mellett, elsősorban az életre szóló élmények, nemzetközi tapasztalatszerzés, a hosszú távú kapcsolatrendszer kialakítása, az angol nyelvtudásuk látványos fejlődése motiválta.
Marosi László vezérigazgató úgy fogalmazott, „a Meló-Diák Hálózat kiemelt küldetésének tekinti az ifjúságfejlesztést, ezért hatalmas öröm számomra, hogy új modullal egészült ki a gyakorlati munkatapasztalat-szerzés, ráadásul olyannal, amely a nyelvek ismeretét és a világlátást is gazdagítja.”
A táborozás után a programban résztvevőknek nem kell azonnal visszautazniuk Magyarországra. Egy 30 napos „grace period” időszakban szabadon utazgathatnak az Egyesül Államokban.
Az egyik legrégebbi vízumszponzorral, a több mint 50 éve működő Camp America szervezettel, tavaly, első nekifutásra több mint 100 fiatalnak szerveztek a tábori munkát. 2020-ben pedig már most 200-nál is többen jelentkeztek a programra.
A szervezet kiemelt hangsúlyt helyez a résztvevők biztonságra és a munkakörülményekkel való elégedettségére. A projektet vezető Rasovszky Miklós tavaly a keleti és a nyugati parton is számos tábort látogatott végig, hogy közvetlen visszajelzéseket szerezzen. „A magyar fiatalok mintegy egyharmadával sikerült személyesen találkozni, és nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam: a résztvevők büszkén mutatták meg mivel foglalkoznak, jó volt látni a kiváló lakhatási és munkakörülményeiket.
Angol nyelvtudásuk már rövid idő alatt is érezhetően rengeteget fejlődött, nagyon gyorsan beilleszkedtek az anyanyelvi környezetbe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.