Zökkenőmentesen kezdte meg az új felállásban indított 2020–21-es tanévet a kecskeméti Neumann János Egyetem, amelyik állami fenntartásúból államilag elismert, közhasznú magán felsőoktatási intézménnyé alakult át – mondta Csizmadia Norbert, a fenntartó Neumann János Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke. Mint hozzátette, a zavartalan átmenet az elmúlt évek és az idei tanévnyitót megelőző hónapok folyamatos, együttműködésre építő munkájának köszönhető.
A fenntartóváltás egyben modellváltást is jelent. Ennek legfontosabb célja, hogy az egyetem – az alapvető szakmai autonómia megőrzése mellett – hosszú távon is stabilan és hatékonyan működhessen, növelhesse bevételszerzési lehetőségeit, bővíthesse innovációs tevékenységét. Ennek érdekében a Neumann János Egyetemért Alapítvány kuratóriumában helyet kaptak a helyi nagyvállalatok vezetői is, akik részt vesznek a stratégiai döntéshozatalban.
A Neumann János Egyetem három pillére épít:
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. vezető munkatársainak közreműködésével indult szeptembertől a „Made in Kecskemét” tantárgy, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által kifejlesztett „Hungarian Startup University Program” kurzus. Az oktatáshoz kapcsolódóan fontos szerepet kapnak a „jövő képzése ma” szlogennel összefoglalt célkitűzések, amelyeket az ipar 4.0 és a kreatív, kulturális iparágak (Magyar Animáció Háza, Kodály Intézet) összekapcsolására alapozva kívánnak megvalósítani.
Az egyetem stratégiai partnerei a Magyar Nemzeti Bank, az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint Kecskemét Megyei Jogú Város, illetve a gazdasági szektorból a Kecskeméten működő Mercedes-Benz, a Phoenix Mecano, a Knorr-Bremse és a Hilti, amelyek az új működésben még nagyobb szerepet kapnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.