BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Korrigálhat az OTP és a Magyar Telekom árfolyama is

A magyar piacot az optimizmus jellemezte az elmúlt napokban, a BUX index meredek és jelentős emelkedéssel fontos szinteket tört át.

Az amerikai választási ralit és a kezdeti hurráoptimista hangulatot követően jól láthatóan elkezdődött a hosszabb időtávokra szóló pozicionálás. A Fed szerint nem kell sietni a kamatvágásokkal, az arany korrekcióba kezdett, az amerikai hozamok lejárati görbéjének – a 3 és 6 hónapos lejáratokon kívül – minden pontján emelkedés látszik, a dollár erősödött, az árazottság rekordmagasságokban van (az elmúlt 25 évben kétszer volt ennél magasabb P/E-szinteken az árfolyama: 1999–2000 és 2019–2020 körül (forward P/E 22, míg az átlag 17). 

Az euró látványosan gyengülni kezdett az amerikai választást követően, míg az európai kötvény-kamatpálya az 5 éves szakasztól némileg emelkedést mutat, de a rövidebb oldalon esik a hároméves lejáratig. Az európai részvénypiacokat enyhe diszkonttal kereskedik, és az elemzők egy része szerint az európai részvények a lehetséges amerikai protekcionista külkereskedelem miatt további nyomás alá kerülhetnek. A körülményeknek nem kedvez a német kormányválság sem, amely tovább növeli az Európával kapcsolatos bizonytalanságokat a befektetők körében. A magyar piacot az optimizmus jellemezte az elmúlt napokban, a BUX index meredek és jelentős emelkedéssel fontos szinteket tört át. A forint viszont jelentős gyengülésbe kezdett. A kamatkülönbség az euróhoz képest egyelőre nem alakított ki stabil árfolyamszinteket, a piaci átárazások még folyamatban vannak. 

OTP 

Az OTP árfolyama a jelentéssel együtt komoly támaszt kapott, és elkezdődött egy látványos és gyors árfolyam-emelkedés, továbbá a forgalmon is érződött, hogy a piac kellő figyelmet szentelt a legfrissebb jelentésnek. Nagyon erős kitöréssel, 19 500 forintos szintről 21 ezer forintig meg sem állt az árfolyam. A papír az RSI alapján lényegében túlvetté is vált, így egy átmeneti korrekciónak is helye lehet. Egy esetleges korrekciót azonban valószínűleg meg is vesz majd a piac, mivel a fundamentális árazások felülvizsgálata is megindult, és az elemzők a céláraikat a friss jelentést követően aktualizálják, feljebb értékelve a részvényeket. A jelenlegi – teljesen még át nem árazott elemzői – átlagárak azonban már csak 3 százaléknyi árfolyam-emelkedést vetítenek előre. 

 

Richter 

A Richter részvénye eleve korrekcióval várta a friss gyorsjelentést, óvatosak voltak a befektetők. A gyógyszeripari papír árfolyama lényegében helyet csinált egy újabb befektetési hullámnak, amit a jelentéssel részben megerősített. Az eredménysor az előzetes várakozásoktól elmaradt ugyan, ez okozott is némi csalódást, de a kilátások és a közelmúlt sikeres bejelentései okán a hosszú távú kép továbbra is pozitív. A papírok fundamentális célára 12 038 forint az elemzői összesítések alapján, ami 12,51 százalékos további felértékelődési potenciált tartalmaz. Ehhez még hozzájön az osztalékhozam, így a Richter árazását és kilátásait tekintve a blue chipek közül továbbra is az egyik legtöbb lehetőséget biztosítja a befektetőknek. 

 

Mol 

A Mol-részvények sajnos továbbra is oldalazásban vannak. Az 50 napos átlagforgalom is lassan csökken, viszont az árfolyamnak sikerült az 50 napos mozgóátlag fölött zárnia. A részvény célárai továbbra is lényegesen magasabbak, a konszenzus 3349,5 forint, ami 26,78 százalékos felárazódási lehetőséget mutat, azonban a csökkenő forgalom miatt egyelőre stagnálást láthatunk az olajpapír árfolyamában. Akkor lehetne trendfordulóban reménykedni, ha sikerülne kitörni a 2700-as árszintből. Addig azonban sajnos nem marad más választásuk a megfontolt és racionális kockázatvállalást preferáló befektetőknek, mint várni a megfelelő belépési szintre.

 

Magyar Telekom

A Magyar Telekom árfolyama 1200 forint felett korrekcióba kezdett, mivel gyorsan túlvetté vált. A korrekció megerősítést kaphat a 20 napos mozgóátlagnál, ahol – ha megfelelő vételi erő mutatkozik – a trend további épülését láthatjuk. Az elemzőházak ugyan megkezdték a távközlési vállalat célárainak újragondolását, de a konszenzus eddig még nem mutat lényeges emelést, vagyis 1,5 százalékos a különbség a jelenlegi árszint és a célárak között. A korrekciónak technikai értelemben mindenképpen helye van az elkövetkező napokban.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.