Támogatta a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) szenátusa csütörtöki ülésén az egyetem modellváltását, azaz állami intézményből közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítvány által fenntartott felsőoktatási intézménnyé alakítását – tájékoztatott az intézmény csütörtökön.
Év elején a modellváltás mellett döntött a Semmelweis Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem is. Január végén Orbán Viktor bejelentette, hogy Stumpf István felügyeli a felsőoktatási intézmények korszerűsítését.
A Budapesti Gazdasági Egyetem szenátusa egyidejűleg felhatalmazta az egyetem vezetését – élén az egyetem rektorával, hogy kezdje meg a modellváltási folyamat előkészítését – tartalmazza a közlemény.
A modellváltást 17 igen, 1 nem szavazat mellett fogadták el; senki nem tartózkodott.
Azt írták: az új működési modell közelebb áll a BGE jelenleg is erősen piaci alapú működéséhez, szellemiségéhez, és hallgatóiknak, valamint munkatársaiknak is előnyösebb helyzetet teremthet.
A rugalmasabb finanszírozástól, szervezettől és jogszabályi környezettől az oktatás minőségének és a kutatások eredményességének növekedését várják – hangsúlyozták.
Hozzáfűzték, hogy a szenátusi döntés azt jelenti, hogy
a BGE-n elindulhat a modellváltás részleteinek kidolgozása, az egyeztetés a külső és belső érintettekkel.
A BGE vezetése a folyamatba bevonja az érdek-képviseleti szervezeteket is, különös tekintettel a Hallgatói Önkormányzatra, és az eredményekről beszámol az egyetem közösségének.
A közleményben kiemelték, hogy a BGE meghatározó szereplője a hazai felsőoktatásnak: a három budapesti karon több mint 17 000 hallgatót képez gazdasági szakemberré, együttműködve üzleti és társadalmi partnereivel, a legkorszerűbb fejlesztésekre támaszkodva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.