A Moderna mintegy 6750 gyermeken vizsgálná oltóanyaga hatékonyságát. A klinikai teszteket két körben végeznék,
legfiatalabbak részvevők 6 hónaposak, a legidősebbek tizenegy évesek lesznek.
Az amerikai gyógyszergyártó az Egyesült Államokban és Kanadában végzi a vakcina-teszteket – írja a Wall Street Journal, hozzátéve, hogy az első jelentkezők már meg is kapták a koronavírus elleni oltásukat.
Óriási az igény mutatkozik arra, hogy kiderítsük: a gyermekek esetében is hatásos védelmet nyújt-e a koronavírus elleni vakcina, és hogy milyen mellékhatásai lehetnek esetükben az oltóanyagnak – indokolta a kísérletek szükségességét a Moderna szóvivője a New York Times-nak.
A Moderna oltóanyagának használatát – hasonlóan a Johnson & Johnson nemrég engedélyezett, egydózisú vakcinájához – csak a 18-ik életévüket betöltöttek számára engedélyezte az Egyesült Államok Gyógyszerfelügyeleti hatósága (FDA). A Pfizer és a BioNTech közös fejlesztésű vakcináját ugyanakkor az FDA már 16 éves kortól ajánlja.
A Moderna azt ígéri, nyárra meglesz az eredménye annak a kutatásának, amelyben 12 és 17 év közötti gyerekeknél vizsgálja oltóanyaga hatékonyságát.
Ha az adatok kedvezők lesznek, megkéri a szükséges engedélyeket az FDA-tól a fiatalok oltásához is. A Pfizer már tavaly elkezdte a koronavírus elleni vakcina klinikai tesztelését a 12-16 éves korosztály tagjai között.
Az Egyesült Államok kormányzata abban bízik, hogy az oltóanyagok a gyermekek esetében sem váltanak ki súlyos mellékhatásokat, és az iskolások tömeges oltását is elkezdhetik már 2022 elején.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.