BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új gyorsforgalmi útszakaszt adtak át

Ma átadták az M8-as osztrák határhoz közelebbi szakaszát – közölte a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.

 

A NIF Zrt. beruházásában 2018 tavaszán kezdődtek meg az M8-as autóút 2x1 sávos 28,9 km-es szakaszának munkálatai. A mai napon átadták az osztrák határhoz közelebbi szakaszt.

A Vasszentmihálytól Rábafüzesig tartó 9,45 kilométeres szakasz elkészült, így a Vasszentmihályi és Szentgotthárdi csomópontok közötti 6,6 km-es szakaszt a mai napon megnyitották a közlekedők számára, ezáltal Rönök és Szentgotthárd-Jakabháza már mentesül az átmenő forgalom alól.

Fotó: NIF Zrt.

Az autóút folytatásaként Ausztriában jelenleg még épül az S7-es gyorsforgalmi út közel harminc kilométeres szakasza, így az utolsó 1,5 km-es magyarországi szakaszt – a Szentgotthárdi csomópont és az országhatár között – csak az osztrák rész elkészültét követően, legkorábban 2024-ben helyezik forgalomba.

A 9,45 km-ből ezen felül hiányzó 1,5 km-t pedig majd a Körmend és Vasszentmihály között szakasz 2021. őszi forgalomba helyezésével együtt nyitják meg. Ezen a 19,4 km-es szakaszon jelenleg burkolatépítési, vízépítési és forgalomtechnikai munkák zajlanak.

Fotó: NIF Zrt.

Az autóút átadást követő elnevezése – útszáma – M80 autóút Körmend-Szentgotthárd-Rábafüzes lesz.

A teljes szakaszon, Körmend és Rábafüzes között négy különszintű csomópont (Körmend nyugat, Csákánydoroszló, Vasszentmihály, Szentgotthárd), egy szintbeni csomópont (86. sz. főút, kezdő csomópont), egy pár egyszerű pihenő (Gasztony) és egy pár komplex pihenő (Szentgotthárd) létesül. A teljes szakaszon 24 felüljáró, 13 aluljáró, 8,6 km útkorrekció, 5,1 km szervizút, 700 m kerékpárút (Körmend Nyugati csomópontnál) és 1,2 km zajárnyékoló fal (Körmend-Horvátnádalja térségében) épül.

A még épülő szakaszon található Magyarország egyik leghosszabb völgyhídja, az 575 méteres vasszentmihályi völgyhíd. A 11 támaszú völgyhíd 22 méteres pillérei ívelik át a Vörös-patak völgyét, illetve a Nemesmedves-Vasszentmihály közötti utat. Emellett a Csencsi-patak felett is épült egy kilencnyílású, 300 méter hosszú, három sávos híd.

A beruházás során összesen 10,2 hektár csereerdőt telepítenek 336 175 db fát és cserjét ültetnek. A fejlesztés az Innovációs és Technológiai Minisztérium megbízásából, a NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában uniós forrásból valósul meg.

A kivitelezést a Duna Aszfalt Kft. – Mészáros és Mészáros Kft. végzi, nettó 62 milliárd forint értékben.

Az eseményen részt vett V. Németh Zsolt kiemelkedő nemzeti értékek felügyeletéért felelős miniszteri biztos, a térség országgyűlési képviselője, Huszár Gábor, Szentgotthárd polgármestere, Pékó Tamás, Rönök polgármestere és Pántya József, a NIF Zrt. útfejlesztési igazgatója.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.