Miután egyre több támadás és kritika érte, sőt a Bundestag is olyan javaslatok elfogadására készült, mely megfosztotta volna több, volt kancellároknak járó juttatásától, végül beadta a derekát és lemondott az orosz olajvállalat, a Rosznyeft felügyelőbizottságának éléről – írja a Deutsche Welle.
A vállalat honlapján közzétett tájékoztatás szerint az egykori kancellár közölte, hogy nem tudja betölteni tisztségét a jövőben és a felügyelőbizottságból távozott az Északi Áramlat 2 vezérigazgatója, Matthias Warning is.
A lépésre azt követően került sor, hogy a német törvényhozás csütörtökön közölte, elveszítheti a közpénzből fizetett irodáját és stábját – igaz, az utóbbi felmondása miatt ezeknek túl sok hasznát nem látta az utóbbi időben.
A Németországot 1998 és 2005 között vezető politikus hivatala után olyan orosz energetikai óriásoknál töltött be pozíciókat, mint például a Gazprom és a Rosznyeft.
Az olajipari óriás közleményében közölte, hogy együtt éreznek a volt kancellár döntésével és köszönik támogatását. Szerepét a nagyszabású, Oroszországot és Németországot egyaránt érintő, a német gazdaság és ipar hatékonyságát, valamint az emberek jólétét érintő infrastrukturális projektekben pedig felbecsülhetetlennek nevezték.
A politikust Oroszországhoz fűződő kapcsolatai miatt számos, egyre élesebb kritika érte, különösképpen a Rosznyeftnél betöltött tisztsége fenntartása miatt, miután Oroszország megtámadta Ukrajnát. Nem csupán a német, de az Európai Parlament is igyekezett nyomást gyakorolni az egykori kancellárra.
A testület nem kötelező érvényű állásfoglalása Schröder és más, jól fizető, orosz hátterű vállalatokban betöltött felügyelőbizottsági pozíciókat megtartó személyek szankcionálására szólított fel, míg pártja, az SPD vezetése kilépésre szólította fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.