Az Egyesült Királyság nem érte el a háztartási hulladék újrahasznosítására vonatkozó céljait. Az angol háztartások évről évre több szemetet termelnek, pedig az volt a terv, hogy a felére csökkentik
– írja a The Guardian.
2020-ban 27 millió tonna hulladékot halmoztak fel a britek, ami 2,1 százalékkal több az előző évinél. Az adatok szerint a 2021-ben keletkezett 2,5 millió tonna műanyag csomagolási hulladéknak mindössze a 44 százalékát hasznosították újra. A szemét nagy részét a maradék élelmiszer, a műanyag, a papír, a karton és a palackok teszik ki. A szakértők a koronavírussal magyarázzák a helyzetet, hogy felborult a napirend, bár az egyelőre nem világos, hogy ha a karantén alatt egyébként is otthonukban voltak, miért nem sikerült szelektíven gyűjteni a szemetet. Az viszont biztos, hogy többet rendeltek házhoz, és felhalmozódtak a csomagolások.
A britek a környezetvédelmi törvény szigorításával próbálkoznak, illetve a gyártókat is kötelezik a szelektív hulladékgyűjtésre és a káros anyagok kibocsátásának visszaszorítására.
Már az Interpol is vadássza a környezetszennyezőket.
Egyedül a walesieknél javult a helyzet, akik viszont uniós szinten is kiemelkedően teljesítettek, és a szemét 56,5 százalékát hasznosították újra.
A walesi kormány szerint ezzel több mint 400 ezer tonna szén-dioxidnak akadályozták meg a légkörbe jutását, amely az éghajlatváltozásra is hatással lehet, valamint a hétköznapi emberek törekvéseit méltatták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.