BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Robothajókban látja a jövőt az amerikai haditengerészet

A 2040 utáni időszak terveiben azért jó pár régimódi, fedélzetén legénységet is tudó hadihajó is szerepel.

Az Egyesült Államok haditengerészete szerint a jövőben több mint 350, legénységgel működő hadihajóját mintegy 150, embert a fedélzeten nem igénylő hajó támogathatja – írja a Reuters.

U.S. Navy multi-mission stealth warship USS Zumwalt (DDG-1000), a guided missile destroyer, joins Parade of the Ships during Fleet Week 2019 in San Francisco, California on October 11, 2019. (Photo by Yichuan Cao/NurPhoto) (Photo by Yichuan Cao / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Fotó: Yichuan Cao / NurPhoto via AFP

Az amerikai flotta kedden közzétett jelentése a 2040-re és azon túlra szóló tervekről szól, melyektől azt remélik, hogy a technológia nem csak segíti csökkenteni az üzemeltetési költségeket és a haditengerészet helyzetét a Kínával folytatott versenyfutásban, de fenntartja az Oroszországgal szembeni katonai fölényt is.

A jelentésben szereplő számok jóval nagyobbak a 2021-ben közzétett tervekben szereplőknél, 

amelyek csupán 321–372 közötti, fedélzetén legénységet tudó és 77–140 robothajóval számoltak. 

A programon a legnagyobb amerikai hajóépítők, az Ingalls Industries és a General Dynamics dolgoznak, kiegészítve olyan fegyverszállítókkal, mint a Boeing.

Az amerikai haditengerészet – az ellátási és logisztikai hajók nélkül – 298 hadihajóból álló flottával rendelkezik. A szervezet a 2023-as költségvetésből 27,9 milliárd dollárt kért nyolc új hajó építésére, köztük két Virginia osztályú tengeralattjáró, két Arleigh Burke osztályú romboló és egy Constellation fregatt is van.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.