Észak-Korea semmit nem nyerne nukleáris fegyverekkel, mindazonáltal Szöul megerősíti a védelmét – jelentette ki kedden a dél-koreai elnök, aki elmondta, hazája igyekszik mélyíteni a biztonsági együttműködést az Egyesült Államokkal és Japánnal.
Észak-Korea következetesen fejleszti fegyverarzenálját, s így nukleáris fenyegetést jelent nemcsak Dél-Koreára, hanem az egész világra nézve
– fogalmazott Jun Szok Jol újságíróknak, kiemelve, hogy Phenjan semmit nem nyerne nukleáris fegyverekkel.
Hétfőn az észak-koreai állami hírügynökség közölte, a kommunista állam az utóbbi két hét rakétakilövéseit Dél-Korea felé küldött figyelmeztetésnek szánta, kiemelve, hogy a kilövések során egyebek között amerikai és dél-koreai célpontok megsemmisítésére is képes nukleáris fegyverek fellövését is tesztelték. A fellövésekre – ahol egyébként nukleáris robbanófej-utánzatokat használtak – Kim Dzsong Un észak-koreai vezető is ellátogatott, aki egyúttal jelezte, hogy folytatják a teszteket.
Jun Szok Jol leszögezte, hogy növelik védelmi kapacitásaikat, egyebek között az Egyesült Államokhoz és Japánhoz fűződő biztonsági kapcsolatok erősítésével is.
Ez irányú törekvései miatt viszont ellenzéki bírálatok kereszttüzébe került, s azt vetették a szemére, hogy japánbarát politikát folytat, mely ahhoz vezethet, hogy japán katonák állomásoznának Dél-Koreában.
Japán 1910-től 1945-ig megszállva tartotta a Koreai-félszigetet, ez pedig a mai napig is árnyékot vet Tokió és Szöul kapcsolataira.
A phenjani rakétakísérletekre válaszul nagyszabású hadgyakorlatba kezdett hétfőn az USA és Dél-KoreaA műveletben több mint 20, amerikai és dél-koreai hadihajó vesz részt, köztük a USS Ronald Reagan nukleáris meghajtású repülőgép-hordozó is. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.