A Twitterhez az előző vezetés idején mindkét politikai oldal rendelkezett eléréssel, de a vállalat alkalmazottai túlnyomóan az egyik oldalhoz tartoztak, ezért a baloldal irányába sokkal nagyobb volt a nyitottság – áll a közösségi média korábbi működési gyakorlatáról szóló belső levelezésen alapuló nyilvánosságra hozott iratokban, amelyek az új tulajdonos, Elon Musk kezdeményezésére jelentek meg az átláthatóság jegyében. Ez a közösségi médiumok történetében példa nélküli módon mutatja be a működést.
A belső levelek közül több szól arról a döntési folyamatról, amely 2020 októberében, az elnökválasztási kampány utolsó hónapjában oda vezetett, hogy a Twitter letiltotta az amerikai elnök fia, Hunter Biden laptopjáról szóló, New York Post-információkra vonatkozó tartalmakat.
A bemutatott belső levélváltás szerint előfordult, hogy a Biden-kampánycsapattól érkező kérést közvetlenül teljesítettek.
Volt arra is példa, hogy a Donald Trump-féle Fehér Ház is a céghez fordult, ugyanakkor a rendszer nem volt egyensúlyban, kapcsolatokra épült.
A Twitternek a szólásszabadság felügyeletére alkalmazott első eszközét eredetileg a levélszemét és a pénzügyi csalások elleni küzdelemre alakították ki, de idővel a cég alkalmazottai és irányítói egyre több célra használták fel – áll az összefoglalóban.
Trumpot egyébként 2021 januárjában, a washingtoni tüntetések idején tiltották ki a Twitterről, ám Musk október végén visszaengedte. Musk vezetése alatt a Twitter megszüntette a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos félretájékoztatással szembeni irányelveit, ám ismét letiltotta Kanye Westet, miután kifejtette, hogy szereti a zsidókat és a nácikat is. Az egyik uniós biztos azzal fenyegette meg a milliárdos üzletembert, hogy kitiltják a Twittert az EU online teréből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.