BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Eltemették Móricz-Sabján Simont – a szerkesztőség képgalériával búcsúzik kollégájától

A Világgazdaság munkatársa, a hazai dokumentarista fényképészet meghatározó alakja decemberben hunyt el, 42 éves korában.

Pénteken 14 órakor helyezték végső nyugalomra a Farkasréti temetőben Móricz-Sabján Simon fotográfust, a Világgazdaság munkatársát.

Fotó: Móricz-Sabján Simon

Móricz-Sabján Simon nemcsak fotóriporter volt, hanem a hazai dokumentarista fényképészet meghatározó alakja. December végén hunyt el, 42 évesen. A Világgazdaság szerkesztősége képgalériával búcsúzik tőle, az emlékét megőrzi.

A kivételes tehetségű fotográfus kétszeres China International Press Photo Contest-nyertes, illetve Pictures of the Year International (POYi)-, NPPA Best of Photojournalism-, Prix International de la Photographie-, PDN-, FCBarcelona Photo Award-, Slovak Press Photo- és ASPAward-díjazott. Munkáival több külföldi és magyarországi elismerés mellett 43 alkalommal nyert díjat a Magyar Sajtófotó Pályázaton, közöttük háromszor a MÚOSZ Nagydíját, hat alkalommal a Munkácsi Márton-díjat a legjobb kollekcióért, három alkalommal a 30 év alatti, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter díját és háromszor a legjobb hírképért járó Escher Károly-díjat. 

2021-ben a Mediaworks-fotópályázat nagydíjasa volt, 2022-ben elnyerte a Capa-nagydíjat.

Több egyéni és csoportos kiállításon szerepeltek fotográfiái, köztük három önálló tárlaton a Magyar Fotográfusok Házában, csoportos kiállításokon a Magyar Nemzeti Múzeumban, a Műcsarnokban, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban, a Várkert Bazárban, illetve többek között Arles-ban, Barcelonában, Csengtuban, Denverben, Milánóban, Tbilisziben és Varsóban.

Deák Bálint főszerkesztő Kiapadt a belső mosoly címmel közölt nekrológot. Ebben azt írta: 

Amit akart, azt elérte, de nagyon rövid időt kapott minderre. Hirtelen, egyik pillanatról a másikra ment el, és nemcsak nagy űrt hagyott maga után, hanem a fájó kérdést is: milyen különleges témát kell éppen fotózni a mennyben, hogy Simit kellett felkérni?

Móricz-Sabján Simont a Világgazdaság kiadója, a Mediaworks Zrt. saját halottjának tekinti.

A végeredmény és a belső kedvesség.
Egy újabb címlapfotózás.
A magyar sörpiac vezetői a Manager magazin címlapján. Ritka pillanat.
Móricz Simon; Batzana, Sumiya
Bár a korábbi ígéretekhez képest némi csúszással, de 2011 végére eltakarították Devecser és Kolontár környékéről a kiömlött vörösiszapot. A helyreállítási műveletekben mintegy 145.000 személy vett részt.
Miközben az Európai Unió tagállamai egész évben megosztottak voltak a szükséges intézkedéseket illetően, Magyarország 2015 október végéig minden érintett határszakaszát lezárta, példáját pedig dominósor szerűen követték további országok.
Móricz-Sabján Simon
Az edzéstípus az Egyesült Államokban élő afroamerikai közösségekből indult hódító útjára. A sportoló társaságok az agresszió és a bűnözés csapdája helyett kínáltak alternatívát a helyi fiataloknak.
A közösségek viszont erősek maradtak, a lakók jelentős része az átadások óta él a volt bauxittelepi lakótelepen.
2021-ben munkahelye a Mediaworks-fotópályázat nagydíját nyerte el, melyet Deák Bálint a Világgazdaság főszerkesztője ad át, aki így emlékezett a megismerkedésükre. “Halk kopogás után egy sudár, önbizalommal teli fiatalember lépett be a szobámba: „Móricz-Sabján Simon vagyok, szeretnék beszélni veled.Hat éve történt ez, amikor még szinte meg sem száradt a tinta a kinevezésemen. Simon annyit kért, intézzem el, hogy a Világgazdaságnál dolgozhasson, pontosabban: akkor marad csak a cégnél, ha nálunk folytathatja a pályafutását. Így lett, mert ahogy ismerősei fogalmaztak, Simon, ha akart valamit, ha a fejébe vett valamit, azt elérte.”

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.