Összefogott a világ, így segítenek a földrengés áldozatain
Szerte a világból érkezik a segítség a katasztrófa sújtotta térségbe.
K. B. G.
2023.02.07, 16:14
Frissítve: 2023.02.07, 16:41
Megosztom a cikket
A Törökországot és Szíriát sújtó földrengés világszerte felszította a segítő szándékot, így számos ország venne részt a mentésben. Az AP hírügynökség összegyűjtötte, melyik ország milyen segítséget nyújt a katasztrófa sújtotta népeknek.
Az Európai Unió kereső- és mentőcsapatokat küld Törökországba, és a közösség Copernicus nevű műholdrendszerét is felajánlotta az érintett területek feltérképezése céljából.
Az Egyesült Államok a támogatások koordinálása mellett szintén küld kutató- és mentőcsapatokat, de érkeznek Los Angeles-i tűzoltók és szerkezetmérnökök, valamint hat mentőkutya is.
Orosz mentőcsapatok segítik a szíriai károk elhárítását, és az országban állomásozó katonák részt vesznek a romok eltakarításában is. Törökország részére szintén ajánlott Moszkva segítséget, amit el is fogadtak.
A Nemzetközi Vöröskereszt elegendő sebészeti felszerelést küldött száz ember kezelésére a szíriai Aleppóba, és további segítség is úton van, Aleppó mellett, Latakia és Tartusz városába. A szervezet konzerveket, takarókat, matracokat és más eszközöket is a térségbe juttat.
Az izraeli hadsereg mentőcsapata 150 mérnököt, egészségügyi dolgozót és más segítőt tartalmaz, és Törökországba érkezik, de kaphat segítséget Szíria is, annak ellenére, hogy a két ország nem tart fenn hivatalos diplomáciai kapcsolatokat.
Még a Palesztin Hatóság is küld humanitárius missziót mind a két országba.
Görögországból egy 21 fős csapat, két mentőkutya és egy különleges mentőjármű érkezik az ősi rivális Törökországba, amit egy szerkezetmérnök, öt orvos és egy szeizmológus egészít ki.
A libanoni hadsereg egy 15 fős katonai mérnökcsapatot küld Szíriába és egy 20 fős csapatot Törökországba.
Az egyik líbiai kormány 55 fős csapattal segíti a török mentést, amit négy kutya is segít.
Spanyol egészségügyi dolgozók ideiglenes kórházat hoznak létre Törökországban, de segítik a Nemzetközi Vöröskereszt és a Nemzetközi Vörösfélhold tevékenységét is.
Németország egy 50 fős csapattal segít, valamint egy másik, 42 fős csapat is érkezik hét mentőkutyával. Németország generátorokat, sátrakat és víztisztító berendezést is küld.
Dél-Koreából egy 60 fős mentőcsapat és 50 katona érkezik Törökországba, amit a kormány 5 millió dolláros támogatása egészít ki.
Pakisztán egy repülőgépnyi ellátást és egy 50 fős mentőcsapatot küld.
Nagy-Britannia 76 fős csapattal, kutyákkal és különleges felszereléssel segíti a törököket, miközben az ENSZ-szel tárgyalnak a szírek segítéséről.
India százfős mentőcsapatot, mentőkutyás osztagokat, orvosokat és gyógyszereket küld.
Tajvan 130 fős mentőcsapatát öt kutya és 13 tonna felszerelés segíti.
Svájcból a Redog mentőkutyás szervezet indít útnak 22 főt 14 kutyával, míg a kormány 80 fős csapatot szállít a térségbe.
Csehországból tűzoltók, orvosok, mérnökök és kutyás szakértők 68 fős csapata érkezik.
Japán 75 segítőt küld.
Ausztrália 84 katonát ajánlott fel a katasztrófaelhárítási egységből a törököknek.
Lengyelországból 76 tűzoltó és nyolc mentőkutya indul útnak.
Románia két katonai repülőnyi embert és felszerelést küld a térségbe.
Horvátország 40 főt küld tíz kutyával.
Szerbia 21 fős mentőcsapatot és három közvetítőt indít útnak.
Montenegróból legalább 24 tűzoltó érkezik.
Moldova 55 segítőt indított útnak.
Franciaország mentőcsapatokat szállít Törökországba.
Jordánia sürgősségi segélyt küld mind a két országba.
Mexikó szakembereket és felszerelést indít útra.
Egyiptom humanitárius segélyt ígért.
Az olasz polgári védelem is segíteni készül.
Új-Zéland 632 ezer dollárt ad a török Vörös Félholdnak és 316 ezret a szírnek.
A kínai vöröskereszt pedig 200-200 ezer dollárt utal a török és a szír Vörös Félholdnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.