BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kína óvatosságra intette Elon Muskot a koronavírus eredetére vonatkozó állításai miatt

A Tesla vezérigazgatója egy olyan Twitter-bejegyzést kommentelt, amely azt az elméletet képviseli, miszerint a koronavírus egy vuhani laboratóriumból származik.

Kína figyelmeztette a Twitter vezérigazgatóját, Elon Muskot, hogy 

ne osszon meg olyan posztokat, amelyek a koronavírus laboratóriumi elméletét terjesztik, arra utalva, hogy az ilyen kommentek árthatnak a Tesla kínai kapcsolatainak 

– írja a Fox News.

Tesla CEO Elon Musk gestures during the Tesla China-made Model 3 Delivery Ceremony in Shanghai. - Tesla CEO Elon Musk presented the first batch of made-in-China cars to ordinary buyers on January 7, 2020 in a milestone for the company's new Shanghai "giga-factory", but which comes as sales decelerate in the world's largest electric-vehicle market.
Fotó: AFP

A kínai oldalról érkező figyelmeztetés a kínai Global Times közösségi médiában közzétett bejegyzésében jelent meg. 

A cikk szerzője arra reagált, hogy Musk egy olyan Twitter-bejegyzést kommentelt, amely azt a következtetést vonta le, miszerint a koronavírus egy vuhani laboratóriumból származik.

Az eredeti tweet, amelyet a Kanekoa The Great fiók osztott meg, azt a kérdést vetette fel, hogy dr. Anthony Fauci, a Nemzeti Allergia- és Fertőző Betegségek Intézetének korábbi igazgatója részt vett-e a Covid–19 kifejlesztésében, mivel ő finanszírozott bizonyos kutatásokat a vuhani laboratóriumban.

Musk a bejegyzéshez fűzött kommentjében utalt a EcoHealth nonprofit csoportra, amely közel 8 millió dolláros szövetségi kutatási támogatást kapott a denevér-koronavírusok tanulmányozására Kínában.

Mint azt a Global Times megjegyezte, az elektromos járműgyártó Sanghajban tart fenn egy gyáregységet, és Kína a vállalat második legnagyobb piaca. Az FBI nemrég jutott arra a következtetésre, hogy a koronavírus nagy valószínűséggel a vuhani laboratóriumból származik, a The Wall Street Journal által idézett titkosszolgálati jelentés szerint.

Az úgynevezett laboratóriumi szivárgás elméletét széles körben összeesküvésnek tartották, amelyet a demokraták és a nagyobb hírügynökségek félretájékoztatásnak bélyegeztek, a közösségimédia-vállalatok pedig a járvány korai szakaszában megakadályozták az elmélet terjesztését. 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.