BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Durva válaszcsapást mért Izrael a Gázai övezetre

Súlyosbodik a fegyveres konfliktus Izrael és Libanon között, egymást követik a rakétacsapások.

Izrael légitámadást intézett Libanon déli részét célba véve, és növelte a Gázai övezet elleni csapásokat, válaszul arra a 34 rakétára, amelyet csütörtök délután Libanonból indítottak Izrael északi részei ellen – tudatta az izraeli hadsereg pénteken.
 

Aftermath Of Israeli Air Strike In Gaza, Palestine
Fotó: NurPhoto via AFP

Több fórumon is közölték, hogy a légitámadás során a csütörtöki támadásért felelős iszlamista Hamász szervezetet vették célba. A Twitteren azt írták, hogy többek között a Hamászhoz tartozó dél-libanoni terrorista infrastruktúrákat találtak el a válaszul adott támadás során.
A hadsereg nem hagyja, hogy a Hamász terroristaszervezet Libanonból működhessen – jelentették ki, hozzátéve: 

a libanoni állam minden olyan támadásért felelős, amelyet az ország belterületéről indítanak.


Az Al-Majadín nevű, libanoni székhelyű pánarab televízió péntek reggel a dél-libanoni Türosz városából robbanásokról számolt be. A tudósítás szerint a közelben található egy palesztin menekülttábor is.
Izrael csütörtök este a Hamász Gázai övezetbeli katonai létesítményeit, köztük alagutakat és fegyvergyártó egységeket is célba vett, a gázai fegyveresek péntek hajnalban ennek ellenére folytatták a Dél-Izrael elleni rakétatámadásokat.
 

A csütörtök délután Izraelt ért támadások után Benjámin Netanjáhú izraeli miniszterelnök a biztonságpolitikai kabinet csütörtök esti ülésének kezdetén kijelentette, hogy országa ellenségei megfizetnek minden agresszióért.


Az egyébként is viszályos helyzetet tovább nehezíti, hogy éppen folyik a muszlim böjti hónap, a ramadán, a húsvét miatt pedig több zsidó hívő a Templom-hegyre, arab nevén a Haram al-Sarif teraszra zarándokol, ahol az Al-Aksza-mecset áll; ez az iszlám vallás harmadik legszentebb helye Mekka és Medina után.
Az izraeli fővárosban található, több vallás szempontjából is fontos Templom-hegy jelenleg muszlim vezetés alatt áll, a biztonságáért azonban Izrael a felelős. A fennálló feszültség a héten tovább fokozódott, az Al-Aksza-mecsetnél csütörtökön már második napja zavargásokra ébredt a jeruzsálemi óváros.

Rendkívüli ügyben találkozik az izraeli és a palesztin küldöttség

A tárgyalás célja a két ország közti erőszakhullám megfékezése.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.