Éppen csak elkezdődött az elnöki köszöntővel az Audi Hungária Független Szakszervezet (AHFSZ) bizalmi értekezlete csütörtök reggel, amikor a rendőrök bilincsben vittek el két elnökségi tagot a rendezvényről – írta meg a Telex.
A portál úgy értesült, hogy
a közokirat-hamisítás gyanúja mellett a feljelentésben – amelynek alapján a nyomozás indult – hűtlen kezelés gyanúja is szerepel.
Korábban a Magyar Nemzet azt követően fordult kérdésekkel a nyomozó hatósághoz, hogy arról értesült, pénzügyi visszaélések történhettek a szakszervezeténél, az ügyben már feljelentést is tettek, aminek nyomán büntetőeljárás indult a megyei rendőrségen és a lap információi szerint a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál is. Az adóhivatal a lap megkeresésére annyit válaszolt: „Kérdéseivel kapcsolatban nincs nyilvánosságra hozható információ.”
Az AHFSZ az Audi Hungaria Zrt. dolgozóinak érdekképviseleti szervezete, amely 1996-ban alakult meg, létszáma eléri a tízezer főt.
A tagok díjat fizetnek, amelyért cserébe olyan szolgáltatásokat vehetnek igénybe, mint például a munkahelyi érdekvédelem, szociális támogatások vagy a jogi tanácsadás. A szakszervezet évente átlagosan 300–350 millió forintnyi forrásból működik.
A lap szerint a hatósági eljárások összefüggésben vannak azzal, hogy a szakszervezet éves pénzügyi beszámolóit több alkalommal módosították. Az AHFSZ 2020-as beszámolóját kétszer is leadták. Először 2021. május 29-én, és ebben 92,6 millió forintos veszteséges adózott eredmény szerepelt. Míg a 2022. szeptember 27-én leadott dokumentumban 93 ezer forint nyereség áll. (Mindez abból fakad, hogy az újabb beszámolóban csökkentették az anyag jellegű kiadás összegét 92,7 millióval.) Hasonlóképp eltérések vannak a saját tőkénél is. A 2021 májusában leadott beszámoló 568 milliós, a 2022 szeptemberében közzétett második beszámoló viszont 468 milliós összegről tesz említést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.