BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A BKK oktatja az utasokat, hogyan kell az első ajtón felszállni

A BKK olyan tanácsokkal látja el az utasokat, hogy például felszállás után menjenek beljebb a járműben vagy mindenki előre vegye meg a jegyét, ha utazni akar.

Korábban a Világgazdaság megírta, hogy január 19-től, péntektől 20 óra után – a Rákóczi úton közlekedő járatok kivételével – fokozatosan vezetik be azt a rendszert, hogy csak az első ajtónál lehet felszállni a fővárosban közlekedő buszokra és trolikra. Vitézy Dávid, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) volt vezérigazgatója szerint a BKK kezd túlzásba esni az rendszerrel. Kiemelte, hogy sok kis forgalmú időszakban indokolt az első ajtózás, 

de a hétköznap 20 órakor számos érintett vonalon a forgalom jóval nagyobb még, ez pedig lassítani fogja a közlekedést.

02210826 Budapest A buszra felszállás az első ajtón.IllusztrációFotó: Havran Zoltán (HZ)Magyar Nemzet
Fotó: Havran Zoltán/Magyar Nemzet

A BKK friss közleményében most arra hívta fel a figyelmet, hogy „az első ajtós felszállás az utasokért van”.  Ezért a közlekedési cég pontokba szedte, hogyan kell zökkenőmentesen felszállni a járatokra az első ajtón, például jegyet ne feltétlenül a sofőrtől vegyenek az utasok, hanem azt javasolják, hogy 

inkább előre vegyék meg jegyet vagy bérletet, ezt legegyszerűbben a BudapestGO applikációban lehet megtenni.

„Kérünk, segítsd a járművezetők munkáját azzal, hogy előkészíted a jegyedet vagy bérletedet már a megállóban, hogy a jármű minél előbb elindulhasson, és utastársaiddal együtt pontosan érd el úti célodat! A már előre megváltott vagy a járművezetőnél vásárolt menetjegyet a vezetőfülkénél található jegykezelő készülékkel kell érvényesíteni. Ha babakocsival, kerekesszékkel vagy – ahol ez lehetséges – kerékpárral utazol, az első ajtós felszállási rend szerint közlekedő járatokon is használhatod a számodra megfelelő ajtót, de utazási jogosultságodat ebben az esetben is – felszállás előtt vagy azt követően – igazolnod kell” – írta a BKK. 

A BKK azt is írta, hogy amennyiben a végállomáson egy első ajtós felszállási rend szerint közlekedő jármű vezetője nincs a vezetőfülkében, visszaérkezése után az időközben felszálló utasok jegyét, bérletét, utazásra jogosító okmányát az indulás előtt ellenőrzi az utastérben. Bizonyos esetekben (például  rendezvények alkalmával) az első ajtós felszállási rendet a BKK felfüggesztheti. Ekkor a biztonsági szolgálat munkatársai is ellenőrizhetik a jegyedet, bérletedet, utazásra jogosító okmányodat, és tőlük vásárolhatsz vonaljegyet is. 

Vitézy Dávid a BKK Facebook-oldalára azt írta, hogy „az összes felsorolt járatot mától ki is ritkítottátok. Ezek kihasznált gerincjáratok többnyire, az elsőajtózás csak tovább fogja lassítani őket”.

Felsült Karácsony Gergely: egyik napról a másikra elkezdik ritkítani a járatokat Budapesten – elképesztő, hogyan közölték az utasokkal

A főpolgármester azon élcelődött, hogy az állami HÉV egyre ritkábban jár. Aztán jött a budapesti BKK, és a semmiből tömeges járatritkítást jelentett be. De még hogy!

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.