A felemás fogadtatás miatt a Budapesti Közlekedési Központon (BKK) belül felvetődött, hogy február közepétől megszakítják az (esti és hétvégi) első ajtós felszállási rend bevezetésének tervezett programját Budapesten – írta reggel a Telex.
Korábban a Világgazdaság is megírta, hogy január 19-től, fokozatosan új rendszert vezetett be a BKK. 20 óra után – a Rákóczi úton közlekedő járatok kivételével – a járművezetők a felszálláskor ellenőrzik a jegyeket és bérleteket. A terv az volt, hogy
március közepétől hétköznap 20 óra után, illetve hétvégén és ünnepnapokon a buszokra és a trolikra csak az első ajtónál lehetett volna felszállni.
Vitézy Dávid, a BKK volt vezérigazgatója akkor úgy reagált, hogy a BKK kezd túlzásba esni a rendszerrel. Kiemelte, hogy sok kis forgalmú időszakban indokolt az első ajtózás,
de hétköznap 20 órakor számos érintett vonalon a forgalom jóval nagyobb még, ez pedig lassítani fogja a közlekedést,
ám a közlekedési vállalat ragaszkodott ahhoz, hogy „az első ajtós felszállás az utasokért van”. Sőt, a BKK oktatni kezdte az utasokat, hogyan kell zökkenőmentesen felszállni a járatokra az első ajtón, például jegyet ne feltétlenül a sofőrtől vegyenek.
Később a BKK cáfolta, hogy visszalépne az első ajtós felszállás bevezetésétől, sőt:
újabb járatokra terjeszti ki a hétköznap esti időszakra érvényes első ajtós felszállási rendet a BKK február 12-től, hétfőtől.
A társaság közlése szerint „a visszajelzések azt mutatják, hogy az utasok pozitívan ítélik meg, és gyorsan alkalmazkodtak a hétvégén már a legtöbb járaton bevezetett első ajtós felszállási rendhez, valamint a BKK-nak is kedvező tapasztalatai vannak a rendszerrel kapcsolatban”.
A BKK több járatra is kiterjeszti a hétköznap estékre vonatkozó első ajtós felszállási rendet.
Február 12-én, hétfő estétől a 31-es, a 32-es, a 66-os és a 66B, a 97E és a 169E, a 123-as és a 123A, valamint a 244-es járatra – a hétvégékkel és ünnepnapokkal megegyezően – hétköznap esténként is csak az első ajtónál lehet felszállni.
A végállomásokról 20 óra után induló buszokon a járművezetők már az utazás megkezdése előtt ellenőrzik a jegyeket és a bérleteket, és megtagadják a felszállást azoktól, akik nem tartják be az utazási feltételeket
Korábban a Világgazdaság is megírta, hogy a BKK járatcsökkentésbe kezdett, de nem maguktól árulták el: egy civil szervezet hozta nyilvánosságra. A döntés azonnal komoly felháborodást váltott ki, már csak azért is, mert ilyen mértékű járatritkítással legutóbb 15 éve próbálkoztak. Ennek ellenére később Karácsony Gergely már élő adásban bizonygatta, hogy nincs járatritkítás. Aztán végül inkább elismerte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.