Az Európai Tanács csütörtöki–pénteki találkozóján az összes uniós végrehajtói hatalom vezetője ülésezik, így Orbán Viktor találkozik Ulf Kristersson svéd miniszterelnökkel is.
Kristersson a svéd sajtónak elmondta, hogy a találkozón nem fog szó esni a NATO-ról, így Svédország csatlakozásáról sem a védelmi szövetséghez.
Magyarország minél gyorsabban hozza meg a ratifikációs döntését, annál gyorsabban beszélhetünk olyan dolgokról, amelyekről csak Svédország tagsága esetén lehet beszélni. A Jas 39 Gripen nagy kérdés, hosszú távú együttműködés, amely tovább fejleszthető, ha mindkét állam NATO-tag lesz.
A kormányfő ezzel arra utalt, hogy országa harci gépeket ígért Ukrajnának.
A magyar parlament a jövő heti ülésére sem vette fel a svéd NATO-csatlakozást, amire a szövetség több mint másfél éve vár. Habár Orbán Viktor korábban kijelentette, hogy nem Magyarország lesz az utolsó, aki ratifikálja a csatlakozást, mivel a török parlament ezt múlt héten megtette, immár mégis mindenki hazánkra vár.
Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Szijjártó Péter külügyminiszter is egyértelművé tette, hogy nem látnak okot arra, hogy a parlament február 26-i rendes ülése előtt döntsenek a kérdésben.
A svéd NATO-csatlakozás mielőbbi aláírását várja Magyarországtól StoltenbergTörökország már aláírta Svédország NATO-csatlakozásának ratifikációját. Jens Stoltenberg azt várja, hogy ezt Magyarország is megteszi februárban. A svédek lehetnek a NATO 32. tagja. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.