Riccardo Gullo azután állt elő új ötletével, miután a Szicília melletti kicsi mindössze, öt négyzetkilométeres szigeten a kecskék száma több mint hatszorosára nőtt az átlagos lakosságszámnak.
Az állatok egykor harmonikusan éltek együtt az emberekkel, és fokozatosan akkora turistalátványossággá váltak, mint a környékbeli vulkán. Ugyanakkor nyomasztóan
elszaporodtak, immár a lakott területeken is előfordulnak, károsítják az ültetett növényeket, és pusztítják a kerteket. Arra is képesek, hogy ledöntsék a kisebb kőfalakat, és bemerészkednek akár a lakott házakba is.
A kecske örökbefogadási lehetőséget eleinte jó megoldásnak tartották.
Semmiképpen sem akarjuk leölni az állatokat, ezért örökbe adnánk őket. Bárki kérhet kecskét, nem kell gazdálkodónak lennie, és mennyiségi korlátozás sincs
– érvelt Gullo. Hangsúlyozta, már többen telefonáltak a kecskék miatt, például egy Vulcano-szigeten lakó gazdálkodó is, aki ricotta sajtot készít, amihez kiváló a kecsketej.
Először 20 éve hoztak kecskéket Alicudiba, valaki ugyanis tenyészteni akarta az állatokat. A terv füstbe ment, a kecskék viszont a szigeten maradtak – írja a Guardian.
A kecskepopuláció növekedésére először Paolo Lo Cascio volt tanácsos hívta fel a figyelmet, 2008-ban.
Kezelhetetlen a helyzet
– panaszkodott Gloria, aki egy kávézó tulajdonosa a kikötőben. Csapatostul vonulnak, és sok kárt okoznak, egyszerűen túl sok van belőlük. Az egyik a presszóba is bejött, és leült az asztal alá. Eleinte vicces volt, aztán pedig attól féltünk, valakit megharap – hangsúlyozta. Gloria örül a kecske-örökbefogadási lehetőségnek, de kételkedik annak megvalósíthatóságában.
Talán helikopterrel viszik majd a kecskéket?
– kérdezte cinikusan. A kecskék elszállítása – még ha érdeklődő akad is – valóban megoldatlan kérdés egyelőre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.