„Erős két nap van mögöttem” – kezdte az interjút Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában, miután a kormányfő Brüsszelben volt az EU-csúcson. A miniszterelnök szerint mindenki attól retteg, hogy az izraeli háború átcsaphat egy államok közötti háborúvá. A magyar hírszerzési jelentések szerint az izraeli válaszcsapás is az ebbe az irányba való elmozdulást jelenti.
Stratégiai nyugalomra van szükség, nem lehet kapkodni
– mondta Orbán Viktor, aki szerint mindent el kell követni annak érdekében, hogy ne súlyosbodjon a helyzet a Közel-Keleten. Úgy látja, mindenki jobban jár, ha sikerül lenyugtatni, féken tartani ott a konfliktust. Ugyanakkor az ukrán háború egy másik eset.
Háborús hangulat van Brüsszelben a miniszterelnök szerint.
„Szegény ukránok borzalmasan szenvednek, ennek ellenére az álláspontunk az, hogy ez két szláv nép háborúja, amit minél hamarabb le kellene zárni” – mondta.
A kormányfő szerint most a NATO is bekapcsalódott ebbe a háborúba. Azzal, hogy kimondták, NATO-katonákat is kell küldeni, a háborúnak egy másik fejezete kezdődött el.
Eddig nem volt szó katonák küldéséről, de most a NATO missziót szervez, és csúszik bele a háborúba
– mondta, hozzátéve, hogy amíg nemzeti kormány van hatalmon, addig egyik oldalon sem fog Magyarország ebbe a háborúba belekapcsolódni. A miniszterelnök szerint elő fognak jönni a gazdasági kérdések is a mostani kampányban, „csak ki kell bírni”, és a választópolgárok egyre inkább a béke irányába terelik majd a politikusokat, „repedezni fog a háborús szövetség”.
Orbán Viktor szerint a szólásszabadság nehéz helyzetben van Nyugaton. Egy német bal- és jobboldali újságban ugyanazt lehet olvasni a fontos dolgokról. Ha eltér a véleményed a kijelölt központi iránytól, akkor ennek következményei vannak. A konzervatív konferencia esetében a catering cég vezetőjét megfenyegették – mondta a kormányfő. A Nyugat ott tart, hogy szankciók járnak a fősodortól eltérő vélemény miatt.
Orbán Viktor emlékeztetett rá, hogy Soros György 2015 szeptemberében leírta a hatpontos tervét a migrációs válságról, és ebben az szerepel, hogy évente egymillió embert kell beengedni, valamint biztonsági zónákat kell létrehozni. Világosan le van írva, hogy mi a terv a migráció esetében. A jogszabályok mögé nézve a Soros-terv végrehajtása zajlik. Az uniós vezetők szerint menedzselni kell a migrációt.
A kormányfő arról is beszélt, hogy a háború egyik eredménye az ukrán gabonadömping . A háborúpárti kormányok nem tudnak nemet mondani az ukrán gabonadömpingre. „A magyar probléma, hogy a felesleges terményeinket nem tudjuk eladni a gabonadömping miatt” – tette hozzá.
Ma az EU az ukrán oligarchákat és a nagy amerikai cégeket képviseli az európai gazdákkal szemben.
Orbán szerint a politika nem egy bonyolult műfaj: a vezetők vagy teljesítik az ígéreteiket, vagy nem.
Úgy látja, a zöldátmenet megbukott, a középosztály megerősítése megbukott, a gazdaság nem lett versenyképesebb.
Nem érdemelnek még egy esélyt a brüsszeli vezetők
– mondta, majd hozzátette, hogy a választási kampányban ki kell állni, és harcolni kell. Szerinte két út áll előttünk: háború vagy béke. A baloldal háborúpárti, mert Brüsszelből kapják a pénzüket. Háború vagy béke, ez a fő kérdés - zárta a kormányfő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.