Dél-Korea 2032-re tervezi felbocsátani első holdszondáját, és 2045-ben szeretné megvalósítani az első Marsra szállást, addig pedig 100 ezermilliárd vont (26 ezermilliárd forint) fordít űrkutatásra – jelentette be csütörtökön Jun Szogjol dél-koreai elnök az ország első űrkutatási hivatalának megalapítása alkalmából.
A Koreai Űrkutatási Hivatal (KASA) fogja irányítani az ország űrgazdaságát, amelyben több száz vállalkozás dolgozik azon, hogy Dél-Korea a világ öt legnagyobb űrhatalma közé emelkedjen. A dél-koreai űrgazdaság és a kutatás-fejlesztés irányítása eddig több különböző minisztérium között oszlott meg, ezeket kell mostantól összehangolnia és áramvonalasítania az új hivatalnak. Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) mintájára létrehozott KASA-t a koreai származású amerikai John Lee fogja vezetni, aki harminc éven át dolgozott a NASA-nál.
A KASA a szakemberképzéssel új korszakot nyit az űrkutatásban,
intenzíven támogatja a repülőgépipart és a kutatás-fejlesztést. Dél-Korea azzal, hogy tavaly májusban egy Nurinak elnevezett rakétával Föld körüli pályára állított egy kereskedelmi műholdat, a hetedik ország lett a világon, amely ezt saját gyártású eszközzel hajtotta végre.
A szöuli vezetés a tavalyi után 2027-ig még legalább három további műholdfelbocsátást tervez saját eszközökkel,
köztük katonaiakét is. 2022-ben egy amerikai SpaceX űrhajó már Hold körüli pályára állított egy dél-koreai szondát. Elon Musk cége nemrég bemutatta új Extravehicular Activity szkafanderét, amely mérföldkövet jelent a kereskedelmi űrrepülésben. A SpaceX űrruhája számos fejlesztésével lehetővé teszi, hogy az űrhajósok akár a Marson uralkodó körülmények közepette is biztonságban legyenek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.