Legalább 15-en meghaltak, hét amerikai katona pedig megsebesült az Iszlám Állam iszlamista terrorszervezet egyik rejtett sivatagi állása ellen csütörtökön végrehajtott rajtaütés során a nyugat-iraki el-Anbár tartományban – közölte egy amerikai védelmi tisztviselő.
Az Egyesült Államok közel-keleti és közép-ázsiai műveleteit irányító Középső Parancsnokság (CENTCOM) jelentése szerint az amerikai hadsereg és az iraki biztonsági erők közös hadműveletének célja a terrorszervezet több vezetőjének likvidálása volt,
hogy ezáltal csökkentsék az Iszlám Állam képességét az iraki civilek és az Egyesült Államok állampolgárai, szövetségesei és partnerei elleni merényletek tervezésére, szervezésére és végrehajtására a régióban és azon kívül.
Az iraki hadsereg közleménye szerint a rajtaütésben, amelyet légicsapásokat követően, légi úton szállított egységek hajtottak végre a búvóhelyek ellen,
megölték a terrorszervezet több kulcsfontosságú vezetőjét, továbbá megsemmisítettek minden rejtekhelyet, fegyvert és logisztikai eszközt, valamint az öngyilkos merényletekhez készített robbanóövet.
Emellett fontos dokumentumokat, személyazonosító okmányokat és kommunikációs eszközöket foglaltak le – tették hozzá a jelentésben.
Az amerikai és iraki hadsereg évekkel azután is folytatja a harcot az Iszlám Állam ellen, hogy a terrorszervezet erőit kiszorították az Irak és Szíria területén elterülő, korábban önhatalmúlag kikiáltott kalifátusukból. A csütörtöki rajtaütés volt azóta a legtöbb halálos áldozattal járó, a terrorszervezet erői ellen végrehajtott hadművelet.
Legutóbb a németországi késelésre az Iszlám Állam vállalta a felelősséget. A terrorszervezet egy videót is közzétett, amelyen állítása szerint a szíriai elkövető látható a támadás előtt. A felvételen a férfi arca el van takarva, egy hosszú pengéjű kést tart a kezében, és arab nyelven hűséget esküszik az Iszlám Állam vezetőjének.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.