Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke szerdán bejelentette, hogy új lépéseket fog tenni a 2012-ben elakadt jogszabály előmozdításáért, hogy minél több nő képviselhesse magát a vállalatok igazgatótanácsában. Az új német kormány és az francia soros elnökség támogatásával akár eredményes is lehet az akciója.
A múltban Németország, valamint néhány északi és balti állam ellenezte a kvóta bevezetését, azzal érvelve, hogy az ügyet nemzeti szinten kell rendezni.
Itt az ideje, hogy továbblépjünk
– nyilatkozta a Financial Timesnak von der Leyen, aki már német miniszterként is a női kvóta szószólója volt.
A téma már egy évtizede várakozik a polcon, de ez alatt a 10 év alatt rengeteg minden történt és sokat tanultunk
– mondta, utalva a 2012-es javaslatra, amely szerint a tőzsdén jegyzett európai cégek nem ügyvezető testületi helyeinek legalább 40 százalékát nőknek kell betöltenie. Az irányelv nem vonatkozik a kis-, közép- vagy tőzsdén nem jegyzett vállalatokra, valamint az esetleges szankciókat a tagállamokra bízza.
A Bizottság elnöke az új berlini kormány és Franciaország – aki az elkövetkező hat hónapban a blokk soros elnöki tisztjét tölti be – támogatásában reménykedik.
Jelenleg Franciaországban képviselik magukat a nők a legnagyobb arányban a tőzsdén jegyzett vállalatok tanácstermeiben, a Nemek Közötti Egyenlőség Európai Intézete szerint 45,3 százalékkal, szemben az EU egészének 30,6 százalékos átlagával.
A német kormányszóvivő is bejelentette, hogy kiemelten figyelnek a nők és férfiak egyenlő képviseletére az Európai Parlament bizottságaiban,
és a minisztériumok jelenleg vizsgálják a Bizottság javaslatát, hogy közös álláspontot találjanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.