A világ legjelentősebb pénzügyi központjaként számon tartott London pozíciója kulcsfontosságú területeken ingott meg a többi centrumhoz képest
– írja a Reuters.
A City of London tanulmánya a világ hét vezető pénzügyi központjának London után
New Yorkot, Szingapúrt, Frankfurtot, Párizst, Hongkongot és Tokiót nevezte meg.
Az összehasonlítás szempontjai kiterjedtek az innovatív ökoszisztémára, a pénzügyi tevékenység hatókörére, a rugalmas üzleti infrastruktúrára, a tehetséghez való hozzáférésre és a jogszabályi környezetre is.
A kutatásból kiderül, hogy az angol főváros már kevésbé számít vonzónak a nemzetközi üzleti környezetben, s ebben a brexit is szerepet játszott. A tehetségek megnyerésében és a digitalizációban is megelőzte New York és a dinamikusan fejlődő Szingapúr, ahol még a jogszabályi környezet is kedvezőbb.
Londonban az adók is magasak, különösen a bankszektorban,
és ez nem kedvez a nagyvállalatoknak és a cégalapításnak sem. Európai szinten Párizs vált komoly versenytárssá, amely az idén először került fel a listára.
A brit pénzügyminisztérium és a Bank of England közösen dolgozik a versenyképességi stratégia előremozdításán.
Hongkongnak is gondjai akadtak. Egy kiszivárgott belső jelentés szerint a multicégek tömegesen fogják elhagyni a metropoliszt a Covid-zárlat miatt, amely akár 2024 elejéig is elhúzódhat. A vállalatok új célállomásai Szöul és Szingapúr lehetnek. A fejvadászoknak komoly fejtörést okoz a szakemberek pótlása, megüresednek az álláshelyek a bankokban, a vagyonkezelői, a jogi és a pénzügyi tanácsadói irodákban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.