A kereskedelmi mérleg januári alakulásáról közölnek ma adatokat Japánban. A tavalyi év utolsó hónapjában a szigetország 582,36 milliárd jenes deficitet halmozott fel, miközben az azt megelőző év azonos havában még 780,28 milliárd jen többletet mutatott a mérleg. Az elemzői előrejelzések szerint januárban 1800 milliárd jenre ugorhatott a hiány.
A forgalomba helyezett személyautók száma 22,8 százalékkal, 795,3 ezerre csökkent decemberben az európai unió területén, éves szinten 9,7 millió új autóval bővült a flotta, ami 2,4 százalékos visszaesés. Az előrejelzések szerint januárban 19 százalékos lehetett a visszaesés.
Árgus szemmel figyelik a piacok, hogy ezúttal mit lép a török jegybank. A legutóbbi ülésén változatlan szinten, 14 százalékon hagyták az irányadó kamatot, szüneteltetve a szeptember óta tartó lazítást, amelynek során 500 bázisponttal mérséklődött a ráta, rekordmélységbe taszítva a líra árfolyamát. Az elemzői konszenzus szerint ezúttal sem nyúl majd a kamathoz a jegybank.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint decemberben 3,8 százalékra nőtt a munkanélküliségi ráta Hollandiában az előző havi 3,7 százalékról. A állástalanok száma 369 ezerről 379 ezerre emelkedett, míg a foglalkoztatottak száma 4 ezerrel, 9,4 millióra nőtt. A munkanélküli-segélyért folyamodók száma eközben 2,5 ezerrel, 192 ezerre emelkedett. Az előrejelzések szerint januárban 3,8 százalékon stagnálhatott a ráta.
A termelői árak januári alakulásáról érkeznek adatok Portugáliából. Decemberben 19,9 százalékkal nőttek az árak éves összevetésben, miközben egy hónappal korábban még 18,7 százalékos inflációt mértek. Havi összevetésben ugyanakkor 1,1 százalékra mérséklődött a ráta. Az elemzői konszenzus éves bázison 20,8, havi alapon 0,9 százalékos árindexre számít.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.