Dacolva Peking nyomásával, csütörtökön megérkezett Tajvanra az ebben a hónapban már harmadik amerikai delegáció is. Marsha Blackburn szenátor a szenátus kereskedelmi és fegyveres szolgálatának bizottságából érkezett a sziget fővárosába egy amerikai katonai repülőgép fedélzetén. A reptéren Douglas Hsu, a tajvani külügyminisztérium diplomatája fogadta.
Tajvan a legerősebb partnerünk az indiai- és csendes-óceáni régióban. Régóta az amerikai politika szerves részét képezi, hogy rendszeres magas szintű látogatásokat szervezünk Tajpejbe. Nem engedem, hogy zaklasson a kommunista Kína, nem fogok hátat fordítani a szigetnek.
– tolmácsolja a szenátor szavait a Reuters.
Peking, amely Tajvant saját területének tekinti a tajpeji demokratikusan megválasztott kormány ellenére, katonai gyakorlatokat indított a sziget közelében, miután Nancy Pelosi, az Egyesült Államok képviselőházának elnöke augusztus elején a szigetre utazott. Ekkor meg is szakították a párbeszédet Washingtonnal. Ezután az amerikai fél körülbelül egy héttel később egy öt másik amerikai törvényhozóból álló csoportot küldött, a kínai hadsereg pedig válaszul újabb hadgyakorlatot indított Tajvan közelében.
Tajvan kormánya szerint a Kínai Népköztársaság soha nem uralta a szigetet, így nincs joga követelni azt, és csakis a 23 millió lakos dönthet a jövőjéről.
A mostani látogatás során szó lesz majd Tajvan és az Egyesült Államok biztonságáról, valamint a gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok elmélyítéséről. Az amerikai küldöttek szombatig találkoznak még Caj Jing-ven elnökkel, valamint Wellington Koo biztonsági tisztviselővel és Joseph Wu külügyminiszterrel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.