Az Egyesült Királyság szélerőművei nagymértékben segítették az ország ellátását, a rekordtermelés közepette ugyanis alig kellett a földgázerőműveknek üzemelniük. Egyértelműen ki lehet jelenteni a Bloomberg szerint, hogy még sohasem volt ennyire fontos a széljárás az Egyesült Királyságban, mint napjainkban.
Az ország szélerőműparkjain múlhat ugyanis, hogy a tél pusztán drága lesz, vagy pedig katasztrofálisan alakulhat a szigetországban. Tény, hogy az ellátás rendszeresen képtelen lépést tartani az elektromos áram kereslettel.
A National Grid adatai szerint az Egyesült Királyság szélenergia-termelése több mint 19,9 gigawattra nőtt, ezzel meghaladva az idén májusban felállított rekordot. A rekordok sorozatos döntését borítékolni lehet, ugyanis Nagy-Britannia folyamatosan telepíti a szélerőműparkokat a tengerbe. Nemcsak azért, hogy rövidtávon enyhítse az energiaválságot, hanem azért is, hogy elérje célját: 2050-re karbonsemlegessé váljon az ország.
Boris Johnson volt miniszterelnök idején a kormány ígéretet tett arra, hogy az évtized végére a tengeri szélerőműművek elérik az 50 gigawattos kapacitást.
Mint megírtuk, a szélturbina-gyártókat is fojtogatják a magas költségek, minden ország igyekszik választ találni a kiugró energiaárakra, idehaza a napelemparkok telepítése jellemző, és a magas számlák miatt csökkent a fogyasztás is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.