BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Nanning,,China,-,Circa,November,2018,:,“adidas”,Look,Alike
NANNING, CHINA - CIRCA NOVEMBER 2018 : “ADIDAS” LOOK ALIKE shoes sold at the store.

Folytatódik a csörte: Washington a szerzői jogok megsértésével vádolja Pekinget

A szerzői jogok védelme régóta kényes vitapont a Kína és az Egyesült Államok közötti gazdasági kapcsolatokban, egy friss hivatali jelentés most felmelegítette ezt.

Kínai online kiskereskedelmi vállalatok, valamint több fizikai bolt az amerikai védjegyeket és szerzői jogokat sértő, hamisított árukat árul – derül ki az amerikai Külkereskedelmi Képviselő Irodájának (USTR) éves jelentéséből. Az amerikai hivatal digitális kalózkodással is vádol cégeket.

Nanning,,China,-,Circa,November,2018,:,“adidas”,Look,Alike
NANNING, CHINA - CIRCA NOVEMBER 2018 : “ADIDAS” LOOK ALIKE shoes sold at the store.
Vannak jól és rosszul sikerült hamisítványok is.
 Fotó: Shutterstock

A hamisított és a kalóztermékek széles körű kereskedelme árt az amerikai munkavállalóknak és a gazdaságnak

– mondta Katherine Tai, az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője a jelentés keddi közzétételét kísérő nyilatkozatában. Érdekes adalék, hogy Tai egyébként kínai származású. A megvádoltak között megtalálható az Alibaba birtokolta AliExpress és az amerikai piacon is megjelenő PinDuoDuo, valamint a kínai Google, a Baidu is – írja az SCMP.

Az utóbbiról azt állítja az amerikai hivatal, hogy Wangpan nevű szolgáltatásában amerikai filmek, könyvek, sorozatok és programok tölthetők le, míg előbbieknek a hamisított árukat rótta fel.

A szerzői jogok védelme régóta kényes vitapont Kína és az Egyesült Államok gazdasági kapcsolatában. Donald Trump erre hivatkozva indított gazdasági háborút a távol-keleti óriás ellen, amit csak fokozott az utódja, Joe Biden. Ehhez persze hozzátartozik, hogy nem annyira jogvédelemről van szó, hanem geopolitikai versengésről: Washington próbálja megakadályozni Pekinget, hogy hozzáférjen a legmodernebb technológiákhoz. Sőt, a Pentagon szerint Kína jelenti a legnagyobb kihívást és a legsúlyosabb veszélyt.

A jelentésben azt is megjegyezték, hogy a szigorú járványvédelmi intézkedések feloldása miatt megnőhet a hamisított áruk kereskedelme a hagyományos üzletekben, és ez a kínai kormány részéről erőteljesebb jogérvényesítést tesz szükségessé. Az éves felülvizsgálatra egy olyan időszakban kerül sor, amikor a világ két legnagyobb gazdasága között egyre nő a feszültség: Washington és Peking egy sor kérdésben áll vitában (emberi jogi helyzet Kínában, Tajvan, ujgurok, vámháború, orosz–ukrán háború), miközben az Egyesült Államok Kína technológiai iparát támadja. 

Rákapcsolt a kínai gazdaság

Váratlanul nagymértékben javult az előző havihoz képest és három egymást követő havi lassulás után növekedési fázisba lépett januárban a kínai gazdaság teljesítménye mind a feldolgozóipari, mind a szolgáltatóipari szektorokban a nemzeti statisztikai hivatal (NBS) adatai alapján a logisztikai információs központ, a CLIC által készített felmérés szerint.

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.