A Microsoft mindenkinek elérhetővé teszi a Bing keresőmotorjának új, mesterséges intelligenciával támogatott változatát.
A ChatGPT mesterséges intelligenciájával frissített Bing verzióját mintegy három hónapja mutatták be, akkor még csak egy szűk közönségnek. A Microsoft ezt a korlátozást most feloldotta,
így bárki kipróbálhatja az újítást, feltéve, hogy a Microsoft Edge böngészőn keresztül használja a keresőmotort.
„Egyre jobbak vagyunk a sebességben, egyre jobbak vagyunk a pontosságban, (…) de a kihívás arra, hogy jobbá tegyük a dolgokat, végeláthatatlan” – mondta Yusuf Mehdi, a technológiai vállalat mesterséges intelligenciát tartalmazó kezdeményezéseit felügyelő alelnöke.
Mehdi elmonda, hogy a Bingnek napi 100 milliót meghaladó aktív felhasználója van, és jelentős növekedett az elmúlt hónapokban, és ami tovább gyarapodhat, ha valóban felváltja a Google-t a Samsung okostelefonjain.
A Microsoft februárban bemutatta, hogy a megújult keresőmotorja összefoglalókat ír a keresési eredményekről, és cseveg a felhasználókkal. Ám ez még nem minden, hamarosan
képekkel is lehet kérdéseket feltenni,
hozzá lehet férni a csevegési előzményekhez, azaz a chatbot emlékszik majd a felhasználókkal való kapcsolatára, valamint a válaszokat Microsoft Wordbe lehet exportálni. A kellemes felhasználói élményt pedig azzal erősítik, hogy
személyre szabható lesz a chatbot válaszainak hangneme és stílusa, továbbá hosszabb és kreatívabb, valamint rövidebb és lényegre törő válaszok is beállíthatóak lesznek.
A ChatGPT-t az OpenAI fejlesztette ki a Microsoft pénzügyi támogatásával. A pár hónapja megjelent forradalmi fejlesztés feltüzelte a technológiai vállalatok közötti versenyt. Így habár OpenAI, a Microsoft és a Google élen járnak a mesterséges intelligencia használatában, a versenybe beszállt az IBM, az Amazon, a Baidu, a Tencent és számos startup is.
A Microsoft azonkívül, hogy a mesterséges intelligenciával egyre jobbá teszi az internetes keresőjét,
a ChatGPT technológiát a Wordbe, az Excelbe és az Outlookba is beépíti.
Reagálva a technológiai ipar gurujainak aggodalmára, Mehdi elmondta, hogy megérti a félelmet, de nem hiszi, hogy a mesterséges intelligencia fejlesztése túl gyorsan halad, és szüneteltetni kellene. „Az egyetlen módja annak, hogy ezt a technológiát valóban jól felépítsük, ha azt a nyilvánosság előtt nyíltan tesszük, és beszélgetünk róla” – vélekedett a Microsoft alelnöke szerdán a CNN-nek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.