BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

röviden

Ismét a művészeté lesz a Nemzeti Szalon

A BÁV Rt. szakmai támogatásával újból a kortárs művészeti alkotások bemutatásának és forgalmazásának helyszínévé válhat a Nemzeti Szalon. A tavaly felújított Hauer-ház és a műkereskedelmi nagyvállalat együttműködése arra irányul, hogy újjáéleszszék a 20. század első felének művészeti életében meghatározó intézményt. Ezzel tovább bővülhet a BÁV-nak a kortárs művészet terén vállalt szerepe, amelyet eddig ilyen témájú árverések, valamint a cég Kortárs Művészeti Galériájában rendezett kiállítások fémjeleztek. (VG)



Elkapkodták Picasso grafikáit

Az utolsó darabig elkelt Pablo Picasso 349 grafikai lapja a Christie's egy nemrég tartott aukcióján. A kollekció - amelyet egy japán befektető egy évtizeddel ezelőtt 9 millió német márkáért vásárolt meg - összleütési értéke 6,19 millió dollár volt. A Zöld hajú nő című nyomat hét különböző levonatáért 567 500 dollárt fizetett az új tulajdonos, a Fiatal lány című litográfia nyolc változata pedig 130 700 dollárért kelt el. (Handelsblatt)



Omai a Tate-be kerül

Egy 12,5 millió fontos adománynak köszönhetően a Tate Britain megvásárolhatja minden idők második legdrágább brit festményét, Joshua Reynolds Omairól készített portréját. A festményt két évvel ezelőtt, a Sotheby's árverésén értékesítették 10,3 millió fontért, ám a brit kormány kivételes művészet- és kultúrtörténeti jelentőségére hivatkozva megtiltotta kivitelét. A kép modellje az a Tahitiról származó férfi volt, akit Cook kapitány hozott Londonba, és ott a társasági élet neves szereplőjévé vált. Az eladó nem hivatalos értesülések szerint John Magnier ír lótenyésztő, a hoppon maradt licitáló pedig John Magnier londoni műkincskereskedő volt, aki külföldre kívánta vinni a festményt. Az adomány javítja a londoni National Gallery esélyeit arra, hogy megszerezze azt a Raffaello-madonnát, amelynek megvásárlása érdekében mindeddig versenyzett a Reynolds-képpel az állami pénzekért. (VG)



Kelendő Thomas Mann-könyvek

Jól szerepeltek Thomas Mann kéziratai és műveinek ritka példányai a berlini Bassenge nemrég tartott árverésén. Az író tíz

fiatalkori levele és képeslapja 19 ezer eurót ért meg egy gyűjtőnek, míg a Buddenbrook ház 1901-es első kiadásáért a várt 3500 helyett 6800 eurót fizetett ki új tulajdonosa. Ugyanezen mű egy dedikált példánya 8 ezerért kelt el, a Varázshegy 1924-es kiadása pedig a becsült érték ötszöröséért, 7500 euróért cserélt gazdát. A több mint háromezer tételt felvonultató aukció (amelyen számos más hírességhez kapcsolódó relikviák is kalapács alá kerültek) összességében mégsem volt sikeres: az összesített forgalom az 1,6 milliós összkikiáltási árral szemben csupán 1,2 millió eurót tett ki. (Handelsblatt)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.