Elkapkodták Villányi András fotóit
Villányi András 24 fotója összesen 1,2 millió forintért kelt el a GAG Galéria múlt heti árverésén. A hazai fotóárverések (igen rövid) történetében eddig nem fordult elő, hogy egy alkalommal ugyanazon alkotó munkáinak csoportja ekkora összleütési árat tudott volna elérni. A magyar zsidóságról készített kéttucatnyi életkép mintegy 230 dolláros átlagára ugyanakkor csupán töredéke annak az 500-1000 dollárnak, amit Villányi András munkáiért a külföldi piacon kifizetnek a gyűjtők. Az is látszik azonban, hogy itthon is magasabb árakat érnek el a fotómunkák a valódi aukciókon, mint az internetes árveréseken. (VG)
Arp-árverés Párizsban
Az eredetileg tervezett időpont után öt évvel, június 12-én végre sor kerülhetett a párizsi Drouot palotában a dadaizmus egyik megteremtőjeként számon tartott Hans Arp 79 és felesége, Sophie Taeubner-Arp 3 korai művének aukcionálására. Az alkotások eladását egy elhúzódó örökösödési per késleltette egészen mostanáig, ám az illetékes bíróság nemrég kimondta az utolsó szót, így a Breton-hagyaték áprilisi elárverezését is bonyolító CalmelsCohen cég (VG, 2003. április 28., 20. o.) végre megrendezhette az aukciót. A tételek mintegy kilencven százaléka elkelt, összesen közel kilencmillió euróért. A legdrágább alkotás a leütési lista szerint a Nagy fej - kis torzó című, 1923-ban készült festett fa- relief volt: ezért 1,2 millió eurót fizetett ki új tulajdonosa. (VG)
Óvatosak az ékszervásárlók
A két nagy árverezőház a tavalyinál némileg rosszabb ered-ménnyel zárta májusi genfi ékszerárveréseit: 43,1 millió svájci frank helyett ezúttal mindössze 33,7 milliós összforgalmat ért el a Christie's és a Sotheby's. A Phillips, de Pury & Luxemburg - amely tavaly még jó hétmillió frankkal járult hozzá a szezon összesített eredményéhez - ezúttal nem tudott érdemben labdába rúgni, mindössze kamaraárverésre futotta erejéből. A két nagy háznak mindenesetre sikerült viszonylag jó áron értékesíteni a kollekció legjobb darabjait: a Sotheby's 11,3 milliós eredményéből például 3,7 milliót a három legdrágább tétel (élükön egy több mint másfél millió frankért leütött, 16,55 karátos rózsaszín gyémánt) hozta. A Christie'snél egy 2A típusú, 53,07 karátos gyémánt bizonyult a legdrágábbnak, 3,2 millió frankos leütési árral. (Handelsblatt)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.