A BÁV és a Nagyházi kétnapos festmény-, valamint műtárgyárveréssel zárja a 2003. évi tavaszi szezont. A Lónyai utcában június 3-án ékszereket, június 4-én festményeket árvereznek, a Nagyházinál pedig június 5-én festmények, a következő napon műtárgyak és szőnyegek szerepelnek a kínálatban.
Bár sem a Nagyházi, sem a BÁV festménykínálata nem tartozik a kiemelkedő kvalitású anyagok közé - ezekben túlnyomórészt a májusi nagyárverésekből kiszorult tárgyak találhatók -, a műtárgyak között annál több érdekességre lelhetnek a gyűjtők. A BÁV-nál elsősorban ezüsttárgyak és ékszerek, a Balaton utcában pedig szőnyegek, keleti tárgyak, Zsolnay-kerámiák és egyéb szecessziós dísztárgyak pezsdíthetik fel a kora nyári délutánok fülledt hangulatát.
A BÁV festménykínálatában a XIX. századi alkotások között egy Münchenben működő ismeretlen magyar festő Duzzogás című képe (1,2 millió forint), a XX. századi anyagban pedig Csók István és Orbán Dezső (egyenként 1,2 millió forint), valamint Czóbel Béla (1,5 millió forint) egy-egy képe tarthat igényt kiemelt figyelemre. A Nagyházi anyagát (mely leginkább a Neogrády Antal és Berkes Antal nevével fémjelzett zsánerpiktúrából áll össze) Mattis-Teusch János és Kádár Béla néhány grafikája színesíti.
A festészeti anyagnál jóval izgalmasabbnak ígérkezi a két aukciósház műtárgykínálata. A 2003. év első felében szinte alig látható szőnyegek hiányán most a Nagyházi próbál enyhíteni több mint 50 tételt számláló kínálatával. Az elmúlt évek egyik slágeréből, az úgynevezett Felhős-Kazak szőnyegekből két darabot is árverez a cég (240 ezer, illetve 80 ezer forintos induló áron), de egyéb ritkaságok is, mint például egy Koraszáni (500 ezer forint) és egy Kesán (1,4 millió forint) szőnyeg is felbukkan az anyagban. A szőnyegek mellett
nagy figyelmet érdemelnek a Zsolnay-kerámiák, valamint a német, francia és osztrák szecessziós dísztárgyak; egy XVIII. századi sévres-i pezsgőhűtő veder pedig igazi csemegének ígérkezik, mindössze 190 ezer forintos kikiáltási árával. A Nagyházi kínálatának további részét távol-keleti porcelánok, szobrok és dísztárgyak alkotják, melyek között a pontosabb eligazodást kronológiatábla és
-térkép könnyíti meg a ház aukciós katalógusában.
A BÁV - talán közelmúltbeli árverésének tapasztalatain felbuzdulva - ismét ékszerekkel lepi meg vásárlóit. A kínálatban most is a briliánsokkal ékített darabok játszhatják a fő szerepet, hisz ezekből ismét 8-10 remek kivitelű ötvösmunka - gyűrű, karkötő és melltű-függelék - került az árverés anyagába. A legmagasabb indulási áron egy 44 köves art deco karkötő szerepel (körülbelül 9,5 karát) 900 ezer forintos kikiáltási áron. Az ékszerek mellett ezüsttárgyakat is aukcionál a ház. Itt századfordulós, illetve a harmincas években készült használati tárgyak szerepelnek a legnagyobb számban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.