A májusi érték 1991 márciusa óta a legalacsonyabb érték. A kiadott építési engedélyek száma – a mely a jövőbeli aktivitásra utal – 0,969 millióra csökkent az áprilisi 982 ezerről, ami 1,3 százalékos csökkenést jelent. A várakozásokhoz képest csak kisebb eltérés mutatkozott.
A termelői árak 1,4 százalékkal emelkedtek májusban előző hónaphoz képest, szemben a várt 1 százalékkal, az áprilisi 0,2 százalékos érték után. Előző év azonos időszakához viszonyítva 7,2 százalékkal volt magasabb a termelői árindex, az áprilisi 6,5 százalék után.
A termelői maginfláció – amely a volatilis tételeket kiszűri – előző hónaphoz képest 0,2 százalékkal emelkedett a vártnak megfelelően (előző: +0,4 százalék), míg a 3 százalékos éves szintű emelkedés megegyezik az áprilisban mérttel, azonban szintén 17 éves csúcsszintet jelent.
Ebben a hónapban a termelői árindexek megjelenése a fogyasztói árak publikálását követte, várható volt az emelkedés, amelyet májusban is a magas energiaárak fűtöttek. Ezzel már sorozatban a hatodik egymást követő hónapban meghaladt a 6 százalékos éves szintű növekedési ütemet az áremelkedés, ehhez hasonló magas inflációs nyomást legutóbb 1977 és 1982 között mértek.
A folyó fizetési mérleg hiánya az idei első negyedévben 176,38 milliárd dollárra emelkedett, míg a tavalyi utolsó negyedévben a deficit 167,24 milliárd dollárt tett ki. A hiány emelkedése várt feletti volt.
A várt szerinti termelői magárindex és a romló lakáspiaci adatok – amelyek csökkenthetik a korai amerikai kamatemelési várakozásokat – megjelenésére a dollár kisebb gyengülést mutatott az euróval szemben (1,5480-1,5500), a főbb részvénypiaci kontraktusok a korábban közölt kedvezőbb Goldman Sachs eredményt kedvezően fogadták, a makróadatok közlésére nem mutattak jelentős elmozdulást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.