Az IMF segítséget nem vesszük igénybe bármi áron – tette hozzá a török pénzügyminiszter Kemal Unakitan. Törökország tavasszal fordult az IMF-hez segítségért, és egy 10 milliárd dolláros kedvezményes hitel megállapodásról meg is indultak a tárgyalások, mivel a török piac rendkívül szeszélyesen reagál a globális pénzpiaci krízisre (a líra például csak ebben a hónapban 35 százalékot veszített az értékéből a dollárral szemben).
Az országban nincs likvid deviza forrás, ezért a török vállalatoknak nehézségeik lehetnek a külföldi pénznemben jegyzett adósságaikat visszafizetésekor. A török üzleti szféra igyekszik nyomást gyakorolni a kormányra, hogy az minél hamarabb egyezzen meg az IMF hitelről, amely stabilizálhatja az ország pénzpiacát. Törökországban az átlagos éves gazdasági növekedés 7 százalék volt 2002 és 2006 között, ám az idei második negyedévben 1,9 százalékra fékezett be a gazdaság. Az országnak még a 2001-es válság időszakából is tetemes tartozása maradt az IMF felé, mintegy 9 milliárd dollár. A török kormány jövőre 4 százalékos növekedéssel számol a költségvetésben, elemzői vélemények szerint, a számokat várhatóan felül kell írni, a külpiacok szűkülése és a lassuló lakossági fogyasztás miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.