Az, hogy az amerikai kormány 20 milliárd dollárral sietett a Citigroup segítségére, annak a jele, hogy a törvényhozók továbbra is az ország pénzügyi rendszere mögött állnak – vélekedett egy a Bloomberg által idézett interjúban Vikram Pandit, a pénzügyi csoport első embere.
"Százkilenc országban képviseltetjük magunkat világszerte, így a Citi stabilitása nagyon sok szempontból az Egyesült Államokat is erősíti" – tette hozzá a bankvezér. A Citigroup részvényének árfolyama a múlt héten öt dollár alá esett,: ez pedig felvetette annak a lehetőségét is, hogy a befektetők elkezdik kimenekíteni a pénzüket, destabilizálva ezzel a 2000 milliárd dollár eszközállomány felett diszponáló, New York-i székhelyű bankcsoportot.
A Pandit által említett 20 milliárdos direkt segítségen túl a Citigroup Inc. 306 milliárd dolláros kormányzati garanciavállalásban is részesül jelzálog- és egyéb hiteleinek esetleges veszteségeinek a fedezésére.
A bankcsoport élén 11 hónapja álló Pandit most először kommentálta nyilvánosan a kormányzati döntést, és kifejtette: minden hitelintézet kénytelen bizonyos mértékű leértékelődést elkönyvelni a hitelein és értékpapírjain, részben azért, mert ezekből az eszközökből egyszerre túl sok tűnt fel a piacon.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.