Az Egis az októberben indult 2008-2009-es üzleti évében összességében 6 százalékos árbevétel-növekedéssel számol, az üzleti eredmény pedig várhatóan 4 százalékkal nő. Jövőre már a magyarországi piacon is szerény, 3 százalékos bővülést vár a társaság, arra alapozva, hogy a további árcsökkentéseknek már nincs tere, és pozitív trendforduló jelei látszanak a gyógyszerpiacon. Legnagyobb exportpiacán, Oroszországban dollárban 10 százalékos növekedést tervez az Egis, míg a többi FÁK-országban 15 százalékkal nőhet a forgalom. A kelet-európai piacokon 15 százalék feletti bővülés várható, ezen belül Lengyelországban - az Anpharm forgalom nélkül - 20 százalékkal nőhet a bevétel.
A nyugati késztermék és hatóanyag-kivitelben jövőre a forgalom csökkenésével számol a cég. Az Egis ebben az évben eladta 24,3 százalékos részesedését a lengyel Anpharm gyógyszergyárban, amely az Egis-hez hasonlóan a Servier cégcsoport tagja. Az üzletrészért cserébe az Anpharm generikus termékportfólióját, valamint készpénzt kapott. A pénzügyi zárás már megtörtént, de a termékek gyártását csak 2009-2010-től veszi át az Egis, a forgalmazást az Egis egyik lengyelországi leánycége végzi. A tranzakcióból a szeptember 30-án zárult üzleti évben 4,522 milliárd forint pénzügyi nyeresége keletkezett az Egisnek, ezt a negyedik negyedévben számolta el. A magyarországi piaccal kapcsolatban Marosffy László elmondta: az utóbbi negyedévben (július-szeptember) már csak 4 százalékos volt az Egis árbevétel-csökkenése az egy évvel korábbi bázishoz képest, míg a korábbi negyedévekben 8-10 százalékos visszaesést mértek.
A vezérigazgató-helyettes véleménye szerint trendforduló várható a gyógyszerpiacon, amit az is mutat, hogy a teljes magyarországi piac a szeptemberrel végződő 12 hónapban 4 százalékkal bővült, szemben az előző negyedévek mérséklődésével. A cégvezető összességében sikeresnek értékelte az Egis lezárult üzleti évét. Az anyavállalat árbevétele 4 százalékkal emelkedett, meghaladta a 96 milliárd forintot, adózás előtti nyeresége pedig 83 százalékkal 14,49 milliárd forintra nőtt. Az Anpharm-üzletből eredő nyereséget leszámítva is 32 százalékos volt az eredmény-növekedés - tette hozzá Marosffy László. Az adózott eredmény 13,959 milliárd forint volt, 82 százalékkal haladta meg az előző évit. Az eredmény 5,1 százalékkal emelkedett, 8,474 milliárd forintot tett ki. A belföldi árbevétel 8 százalékkal csökkent, 29,35 milliárd forint volt. Az export forintban számolva 10 százalékkal nőtt, 66,66 milliárd forintot ért el, dollárban a növekedés 26 százalékos volt, az érték 402,3 millió dollár volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.