Két alapkezelő már közölte, mi történik ingatlanalapjaival a hétfői újraindulás után. A Raiffeisen Ingatlan Alap és az OTP Ingatlanbefektetési alap is 90 napra vállalja majd a befektetési jegyek visszaváltását. Azok az ügyfelek, akiknek ennél gyorsabban kell a pénz, az alap befektetési jegyeinek fedezete mellett kaphatnak hitelt a Raiffeisen, illetve az OTP Banktól.
Ennek kamata az OTP-nél állítólag kedvezményes lesz, jelenleg azonban ha a futamidő végén kívánja az ügyfél rendezni a tartozást egy összegben, a hatályos kondíciós lista szerint 21,5 százalékos kamatot kell fizetnie. A Raiffeisennél ilyen terméket nem találtunk a kondíciós listákban.
Az ingatlanalapok vagyona két részből áll: likvid eszközökből (például bankbetét, állampapír), illetve ingatlanokból. Utóbbiakat - érthetően - nem lehet néhány nap alatt kedvező áron értékesíteni, így nehéz helyzetbe kerülnek azok az alapok, amelyekből elfogy a likvid tartalék, a befektetők viszont további tőkét szeretnének belőlük kivonni. Ez történt a hónap elején a piaci információk szerint egyébként igen értékes ingatlanportfólióval rendelkező raiffeisenes ingatlanalappal is.
Az alapkezelő valószínűleg ezért döntött úgy, hogy megpróbálja zárt végűvé alakítani az alapot, így a futamidő végéig nem válthatják majd vissza befektetési jegyeiket a befektetők. Azok, akik az átalakulás előtt ki szeretnének szállni az alapból, az aktuális nettó eszközértéken visszaválthatják majd a befektetési jegyeiket, a maradóknak tőke- és hozamgaranciát ígér a Raiffeisen.
Az OTP sem szeretné elveszíteni az ingatlanalapjából kivonuló ügyfeleket, így azoknak, akiknek november 10-én még volt az alapban tőkéjük, hat hónapos 13 százalékos kamatú betétakciót hirdetett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.